Virtuvės baldai – atsakingas pasirinkimas

virtuvės baldaiVirtuvės baldai – vieni svarbiausių mūsų namų baldų, kuriuos rinktis reikia ypač atsakingai. Jie turi būti funkcionalūs, ergonomiški ir estetiški. Jeigu virtuvė bus komfortiška, interjeras gerai apgalvotas, o virtuvės technika tinkamai išdėstyta, tai maisto gamyba bus malonus procesas. Kita vertus, virtuvėje ne tik gaminamas maistas, čia daug bendraujama, atliekami kiti darbai, žodžiu, žmonės virtuvėje praleidžia nemažai laiko. Tad įsirengiant virtuvę visa tai būtina įvertinti.

Planuojant virtuvę, pirmiausia reikia gerai apgalvoti, ką jūsų šeimai reiškia ši vieta, kiek šeimoje gyvena žmonių, kaip dažnai gaminate ir valgote namuose, reikėtų įvertinti patalpos plotą, pagalvoti, kokios vyraujančios spalvos norėtumėte, koks jums patinka stilius, kokios buitinės technikos prireiks, kokio dydžio produktų atsargas paprastai laikote. Po to būtina kiek įmanoma tiksliau susidaryti virtuvės planą, įvertinant bendrus virtuvės matmenis, langų, palangių, durų ir apdailos elementų, elektros lizdų ir dujų vamzdžių išdėstymą ir pan. Svarbu atsižvelgti į galimus išsikišimus, nišas, keraminių plytelių apdailos matmenis. Kuo tiksliau viską išmatuosite, tuo tikslesnį virtuvės projektą turėsite. Reikėtų numatyti buitinės technikos išmatavimus, tai viryklės, šaldytuvo, indaplovės, mikrobangų krosnelės ir kitų. Apskritai, buitinę techniką geriausia rinktis tuo pat metu, kaip ir virtuvės baldus, nes vėliau gali kilti sunkumų dėl stiliaus, spalvos ar matmenų.

Kad virtuvė būtų ergonomiška, būtina sąlyga – teisingas darbinio trikampio, kurį sudaro šaldytuvas, viryklė ir kriauklė, pasirinkimas. Tai virtuvės planavimo pagrindas. Šiuo atveju taisyklė paprasta: atskaitos taškas yra kriauklė, nes ji virtuvėje yra stacionari. Viryklė mūsų dienomis yra mobilesnė, o šaldytuvą galima statyti praktiškai bet kur. Tad jeigu viena trikampio viršūnė yra kriauklė, vieta viryklei gali būti ties ta pačia siena, o šaldytuvui – prie priešingos sienos. Būtinai apmąstykite, kad praėjimas tarp šių objektų būtų patogus.

Turėdami virtuvės planą, galite keliauti į parduotuvę rinktis savo svajonių virtuvės baldus. Pasirinkimas tikrai platus ir įvairus. Standartiniai virtuvės baldai, suprantama, yra pigesni. Tačiau standartinių modelių matmenis gali būti sunku pritaikyti konkrečioje virtuvėje. Norint išnaudoti visą virtuvės naudingą erdvę, patogiau kreiptis į profesionalus, kurie sukurs jums patogius, būtent jūsų virtuvei pritaikytus baldus. Tokiu atveju, stalviršių aukštis iš tiesų atitiks šeimininkės ūgį, gaminti bus patogiau bei maloniau, ir pavargsite daug mažiau.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *