Kai sugenda dantys ir negalima jų sutaisyti, gydytojai-odontologai pataria juos rauti, kol jie nepridarė dar didesnės žalos. Ir nors dabar medicina yra žengusi milžinišką žingsnį tobulumo link negu buvo prieš kelis dešimtmečius, deja, kartais nemalonių traukimo komplikacijų išvengti neįmanoma. Tas kokios yra tos dantų traukimo komplikacijos, neraminančios medikus ir sukeliančius daug problemų patiems pacientams? Apie tai plačiau papasakojo odontologai iš Pilene.lt odontologijos klinikos.

Svari priežastis danties rovimui – skausmas

Nors dantys kartais yra traukiami ir dėl neteisingos padėties ir neigiamos įtakos kitiems dantims, visgi pagrindinė priežastis išrauti dantį yra didžiulis skausmas ir nepataisomas (arba bereikšmis) jo taisymas. Netinkami, sugedę dantys turi būti nedelsiant šalinami, tačiau dažnai asmenys tebebijo kreiptis pas odontologus, mat mano, jog jiems skaudės, procedūra bus sudėtinga, ilga ir daug kainuos. Tačiau tokie nerimavimai dažnai būna nepagrįsti, nes dantų rovimo kainos nėra kosminės, o modernios medicininės įrangos dėka ir pačios procedūros nėra nei skausmingos, nei ypatingai ilgai trunkančios. Aišku, išrauti dantį nėra itin paprasta procedūra, todėl kartais ji gali užtrukti kiek daugiau nei valandą. Bet kokiu atveju – ji būtina, kai skausmas burnoje neleidžia nei valgyt, nei miegot.

Dantų traukimo komplikacijos

Visi esame skirtingi, todėl visiškai natūralu, kad kartais po danties šalinimo operacijos gali atsirasti nenumatytų ir nemalonių veiksnių. Pagrindinės dantų traukimo komplikacijos yra didelis skausmas, skruosto tinimas, aukšta kūno temperatūra. Tai, ko gydytojas nepranešė, nėra normalu, todėl susidūrus su tokiais veiksniais būtina kreiptis į medikus. Kita komplikacija – didelis kraujavimas. Išrovus dantį, kraujavimas po kurio laiko turėtų nurimti, bet, jei kraujas ir toliau nepaliaujamai teka iš žaizdos, vertėtų suvynioti gabalėlį binto, įsidėti jį toje vietoje, prispaudus palaikyti ir tuo pačiu ant skruosto užsidėti ledo. Kraujavimui nesiliovus, reikia kreiptis į gydytoją.

Rimta komplikacija – alveolitas

Viena iš rimčiausių dantų traukimo komplikacijų yra alveolitas. Taip vadinama situacija, kai po danties rovimo danties šaknies vietoje lieka kaulinė alveolė. Ištraukus dantį toje vietoje susidaro krešulys, bet jei tas krešulys nesusiformuoja arba dėl tam tikrų priežasčių pasišalina atsiranda nuolatinis maudžiantis skausmas. Be to, atsiradus alveolitui, ta vieta sunkiai gyja, gali justis nemalonus burnos kvapas. Visa laimė, kad alveolitas gydomas nesudėtingai: tereikia išvalyti žaizdą, sukelti nedidelį kraujavimą, kad iš naujo susidarytų krešulys ir iš naujo prižiūrėti tą zoną. Šios gydymo procedūros metu taikoma vietinė nejautra.

Po danties rovimo tokios dantų traukimo komplikacijos kaip aukšta temperatūra, skausmas, maudimas, nesustojantis kraujavimas byloja apie ne iki galo pavykusią procedūrą, dėl to nedelsiant būtina kreiptis į gydytojus-odontologus.

9 thoughts on “Dažniausiai pasitaikančios dantų traukimo komplikacijos

 1. Turiu idomu klausima. As esu nescia 20savaiciu su biskiu. Pries pora dienu istrauke man du dancius vienas protinis ir kitas turbut kruminis salia protinio. Kaireje puseje apatiniam zadikaulyje. Taciau siandien patiktinau kap sakoma krumine dantena ir ten radau likusio danties kurio dali istraukiau taciau nezinau kaip bet pamaciau kad yra lyg ir dar danties. Taip pat uzuodziu burnos viduje kur buvo sugedes stipriai dantys kruminis neitin malonus kvapas. Toks pats kvapas kuris kankino ir pries rovima danties. Jei gerai suprantu man istrauke apacioje antra ktumini danti. Tad noriu paklausti ar man jau sunerimti ir gryzti pas daktara su tuo danciu kuri radau ar ka daryti? Labai bijau toliau kazka daryti del savo nestumo. O rauti privalejau nes jau net ir miegoti nejo nakti. Laukiu jusu patatimu. Man labai ju reikia. Pirma karta rove dantis. Labai bijau.

 2. Laba diena man pries 2 dienas isrpve danties saknis labai ilgai rove ir daug leido nuskausminamuju dabar yra patines zandas skauda zandikaulio apacioje geriu antibijotikus ar cia prais tas patinimas ir kiek trunka

  1. Sveiki. Vakar 17 h ištraukė priekinį viršutinį dantį.
   Šiandien į vakarą pakilo 38 laipsnių temperatūrą.
   Turiu Ospamox 1000 mg. Ar verta išgerti? Kokia dozė? (47 metai, 98 kg)

 3. Sweiki man ištraukė danty penktadienį ir dar iki šiol jaučiu maudima skauda, išgeriu waistu nuo skausmo praeina, ir wel tas pats. Skauda viena pusė wisa visus dantis.. Beje istrauktas kruminis apatinis, buwau pas gydytoją sakė yra nedidelis uždegimas o daugiau nieko ir nepasakė, Bet wis neramu ar tai normalu ar praeis ar wel eiti ir prašyti gal kad danties nuotrauka padarytu

 4. Sveiki.
  Man išrove protinį apatini dantį – su nedideliu pjuviu.
  Ketvirtadienį išrovė, o skausmas labai didelis jau visa savaite. Rytais anksti prabundu nuo skausmo ir geriu Ketanova. skausmas per smelikia per danties skyle tiesiai i apatini žandikaulį. Jokio kraujavimo. Jokio kvapo.

  Ar taip ir turi būti? ar man kreiptis pas gydytoju?
  Labai ačiū 🙂

 5. Sveiki, man istrauke danti ir betraukdami danti daktare remessu irankiu i kita danti, kad ja istrauktu skaudanti danti. Ir savaite laika jautrus dantis. Ar jis man neiskris tas dantis?

 6. Laba diena.Man pirmadieni ištraukė protinį dandį.Buvo susidariusi kišene.Dėl to ir šalino dantį.Ištraukė sunkiai.Kita diena pajutau ,kaip man nutirpo apatinė lūpa ir barzda.Dabar yra keistas jausmas.Geriu antibijotikus ir nimesili nuk skausmo du kartus per diena.Nes maudima jaučiu.Vakar buvau nuvažiavusi
  apžiurėjo ir liepė gerti neurorubina forte nuo to užtirpimo.Nežinau kas čia pasidarė.Ar užspaudė kokį nerva.Nes priekiniai aptiniai 4 dantys ir kažkokie keisti pasidarė.

 7. Laba diena. Prieš porą mėnesių man ištraukė protinį dantį. Atrodo viską jutau, nes nuo užmarinimo buvo praeję 30min kai pradėjo traukti. Didesnis buvo psichologinis nei fizinis skausmas. Labai sunku apibūdinti savijautą, bet jaučiausi lyg artimiausio žmogaus būčiau netekusi.. ar gali būti kad buvo pažeisti kažkokie nervai? Po kurio laiko man kaktos dešinėj pusėj atsirado guzas, kiris vis didėjo. Vieną dieną jį susimušau ir pradėjo toks lyg tinimas skleistis į visus šonus. Jau ištinę pusė veido įskairant ir akį. Daktarai nenustato kas tai ir nuo ko, nes skausmo nėra

 8. Sveiki, man irgi traukė 4 protinius dantis vietinę narkozę naudojo, bet viskas baigėsi gerai. Sugijo ir esu labai patenkinta rezultatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *