kreditaiLietuvos, kaip ir viso pasaulio, žiniasklaidoje vis dažniau yra diskutuojama apie žmonių finansinius įsipareigojimus: kreditines korteles, lizingu paimtus daiktus, paskolas. Kitas, itin sparčiai populiarėjantis finansinis  įsipareigojimas – tai kreditai. Kreditų šalininkai teigia, kad tokio tipo paskola – puikus būdas išspręsti iškilusias finansines problemas, o oponentai sako, kad tai – tiesus kelias į finansinę pražūtį. O kaip yra iš tiesų: ar ši finansinė pagalba tikrai yra tokia bloga, kaip kai kurie asmenys bando ją vaizduoti, o galbūt ji – kai kurių asmenų finansinis išsigelbėjimas?

Visų pirma, greitojo kredito tipo paskola yra gerai tuo, nes ji suteikiama greitai ir itin paprastai. Dažniausiai tereikia turėti banko sąskaitą viename iš Lietuvos bankų bei asmens tapatybę įrodantį dokumentą. Tokie paprasti reikalavimai, keliami norint gauti kreditą, tuo pačiu yra ir gerai, ir blogai.  Džiugu yra tai, kad nereikalaujant įvairiausių papildomų dokumentų, formų pildymo, paskola yra suteikiama žmonėms, kurios jos reikia itin skubiai – ištikus finansinei ar asmeninei bėdai. Deja, bet ne visi žmonės paskolas ima atsakingai ir tinkamai įvertina įvairius finansinius įsipareigojimus, todėl kai kuriems žmonėms, nemokantiems tinkamai įvertinti rizikos, kreditai gali iš dalies ir pakenkti.

Taip pat svarbu paminėti, jog kitas greitųjų kreditų privalumas – tai galimybę jį gauti neišeinant iš namų. Dabar, kai posakis „Internetas yra visagalis“ pamažu įgauna realią prasmę, paskolos gavimas internetu visiems vartotojams suteikia galimybę ne tik  kreditą gauti itin sparčiai, bet ir lengvai palyginti įvairiausias paskolai gauti reikalingas sąlygas, palūkanas bei išsirinkti tinkamiausią kredito gavimo bendrovę. Svarbu paminėti, jog vartotojui visiškai nereikia jaudintis dėl paskolos gavimo, nes atsakymas, patvirtinantis kredito įsigijimą bei pačios paskolos gavimas vyksta elektroniniu būdu, todėl nereikia varstyti įvairių institucijų durų ir taip papildomai gaižti laiko.

Taigi, reikėtų pabrėžti, jog atsakingas skolinimasis net ir iš greitųjų kreditų kompanijų nėra jau toks blogas, kaip jį nušviečia žiniasklaida ar kai kurie visuomenės nariai. Svarbiausia yra žinoti savo finansinius įsipareigojimus ir gerai apmąstyti apie tai, kaip tokie kreditai bus atiduodami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *