Namai – mūsų tvirtovė bei ramybės oazė. Namų aplinkoje šeimininkai privalo jausti „alsuojančią“ artimą aurą, o užklydę svečiais – jaustis laukiami. Tačiau vien sienos bei stogas virš galvos negali sukelti tokio jausmo: tam reiškmę turi patalpų išdėstymas, vyraujančios spalvos, dekoracijos bei, žinoma, baldai. Šiame straipsnyje kalbėsime apie svetainės – pagrindinės patalpos, į kurią pailsėti pabendrauti susirenka namiškiai bei pakviečiami svečiai – baldus.

Pirmasis ramybės neduodantis klausimas dažniausiai būna susijęs su nežinojimu, kur parduodami svetainės baldai. Vyresnio amžiaus asmenys prisimena kančių kelius, kuriuos reikėdavo nueiti norint įsigyti lovą ar sofą (beje, identiški baldai stovėdavo visuose kaimyniniuose namuose!). „Žalias“ jaunimas dar neturi patirties kuriant savą „lizdelį“. Ir vieni, ir kiti turėtų pamiršti nuogąstavimus – svetainės baldų pasirinkimas šiandien itin gausus ir prieinamas. Įsitikinkite tuo, paieškoje suvedę užklausą „svetaines baldai vilnius“. Savo paslaugas siūlo daug teikėjų (tiek įprastų, tiek internetinių parduotuvių), jums tereikės nuspręsti, kurios siūlomos prekės priimtiniausios kainos, kokybės bei išvaizdos atžvilgiu.

Jei manote, jog pardavėjo pasirinkimas buvo sunkiausia dalis, labai klystate. Svarbiausias ir atsakingiausias momentas – kokie svetainės baldai stovės jūsų kambaryje ir džiugins akį ilgus metus (kaip žinia, baldus įprasta keisti dar rečiau nei atlikti kosmetinį remontą namuose). Šiandien įprasta naudotis interjero dizainerių paslaugomis, tačiau žinant pagrindinius aspektus, į kuriuo reikia atkreipti dėmesį, ir pačiam įmanoma įsirengti svajonių svetainę!

  • Individualus skonis bei poreikiai

Tik JŪS gyvensite tame kambaryje ir JŪS mokėsite pinigus, tad ir tarsite lemiamą žodį, ko norite. Galbūt širdis linksta prie konkečios spalvos bei tekstūros? O gal prioritetą teikiate nesudėtingai baldų priežiūrai? Tokiu atveju tinkamiausi būtų odiniai baldai, nebijantys netyčia užpiltos kavos ar nukritusio torto gabaliuko. Svarbu suvokti, ar tai, ko dabar norite, nėra tik trumpalaikė užgaida.

  • Stiliaus vientisumas

Svetainės baldai kartu su sienų spalva, ornamentais šviestuvais bei kitomis dekoracijomis privalo atrodyti harmoningai, o ne sudaryti įspūdį, jog kažkas tiesiog atnešta iš kito kambario. Nostalgiją keliantis senelės staliukas bei ką tik įsigyti modernūs svetainės baldai 2015 – įmanomas, tačiau nemažai pastangų reikalaujantis derinys. Rekomenduojama nuspręsti, kas jums priimtiniau – klasikas, modernizmas, asketiškas skandinavų stilius?

  • Funkcionalumas

Tikriausiai jūsų name nėra 10 kambarių ir negalite sau leisti keleto iš jų paliekti tiesiog grožėjimuisi. Svetainės erdvėje verda aktyvus gyvenimas: čia švenčiame, ilsimės po darbo, bendraujame, žaidžiame su vaikais ir panašiai. Vakarui atėjus, ši patalpa neretai gali virsti ir miegamuoju, kuriame ištisai miega vienas iš šeimos narių ar retkarčiais atvyksantis svečias. Tokiu atveju tinkamiausi yra svetainės baldai kampai – ne tik estetiški, bet ir praktiški.

  • Patalpos akcentas

Pasiekti stiliaus darną padeda detalės, į kurią norime atkreipti visų dėmesį, akcentavimas. Tai gali būti židinys, didelis paveikslas ar net modernios sekcijos (pastarosios gerokai skiriasi nuo tarybinių „griozdų“). Būtina sąlyga – akcentas privalo būti vienas, o kitos detalės, tame tarpe ir minkšti baldai, turi pastarąjį papildyti.

  • Baldų išdėstymas patalpoje

Ir apie tai mąstyti reikia ne tada, kai krovėjai lipa laiptais su nauja sofa. Įvertinkite, kokią patalpos dalį užims svetainės baldai, kur kas kokrečiai stovės, palikite pakankamai erdvės judėjimui.

  • Kaina

Visai neblogai būtų pigūs baldai, ar ne? Deja, stebuklų nebūna: kaina dažniausiai būna proporcinga kokybei. Visgi neprošal pasidomėti  „svetaines baldai akcija“: gamintojai bei pardavėjai neretai pradžiugina pirkėjus gerokai žemesne aukštos kokybės prekės kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.