virtualus turasReklama internete vis dar evoliucionuoja. Jei TV reklama arba spaudos reklama jau padarė viską, kas buvo įmanoma, tai internete dar yra kur tobulėti. Tai įrodo naujas reklamos būdas – virtualus turas. Virtualūs turai atsirado gana neseniai. Juos iš pradžių kūrė tik labai aukštas technologijas „įvaldę“ specialistai, tačiau dabar jų paslaugos atpigo ženkliai. Virtualus turas yra priimtinas kiekvienai įmonei. Tai įrodo pirmiausiai kaina. 3D turų kūrėjai iš 3Dturas.lt atskleidžia, kad virtualus turas gali kainuoti vos 900 litų. Tai labai nedidelė kaina, turint omenyje, kad tiek kainuoja vienos dienos reklama Delfi.lt portale ne pagrindinėje kategorijoje.

Virtualūs turai, tai specialios reklamos, kurios leidžia lankytojui virtualiai pakeliauti po tam tikrą vietą – uždaras patalpas arba atviras erdves. Galima žiūrėti į viršų, į apačią, į karę ir į dešinę – apsidairyti aplinkui, keliauti iš vienos patalpos į kitą, matyti viduje esančius žmones, jų aplinką. Tai labai įdomu. Virtualus turas labai tinka toms įstaigoms, kurios gali ir nori pasigirti savo patalpomis ir jų atmosfera. Tai restoranai, kavinės, grožio industrijos įmonės, pramoginės vietos, kaimo turizmo sodybos ir viešbučiai, bibliotekos, muziejai ir t.t.

Virtualus turas savaime nėra reklama. Ją reikia ten patalpinti. Taip pačioje 360 laipsnių panoramoje atsiranda įvairios nuorodos į Facebook puslapį, reklaminės žinutės ir net Youtube vaizdo klipai. Kol lankytojas dairosi aplink, diktorius perskaito reklamines žinutes apie tai, kuo įmonė užsiima, ką gali pasiūlyti lankytojui ir klientui. Tai patogu, nes viską galima valdyti. Jei nenorima girdėti garso, lieka tik jį išjungti.

Vaikščioti iš vienos patalpos vaizdo į kitą galima specialių rodyklių pagalba. Taip galima apžiūrėti pagrindines patalpas, tualetą ir visus kitus užkampius. Labai informatyvu.

Naujausia virtualaus turo metamorfozė – interaktyvi 3D svetainė, kurią galima reklamuoti, kaip savą ir… įkelti į kelis kitus puslapius. Tai tas pats virtualus turas, tik papildomai jame pridėti ir keli tekstiniai puslapiai su įmonės informacija, nuotraukų galerija, reklaminiais video klipais. Virtualią 3D svetainę galima specialiu HTML kodu įkelti į kitą puslapį, tad nieko nebereikia daugiau kurti. Šią paslaugą Lietuvoje teikia dar nedaug virtualių turų kūrėjų, tačiau atrodo, kad tokių tinklalapių artimoje ateityje bus daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.