Namai

Elektros kainos pasirinkimas renkantis nepriklausomą tiekėją

Elektrum Lietuva Nors jau beveik ketverius metus vykdomas elektros ūkio pertvarkymas Lietuvoje , tačiau nedaugelis žino kas tai ir ką tai reiškia. Visų pirma pertvarkymas, kurį Lietuva įsipareigojo vykdyti stodama į Europos Sąjungą, palietė stambiuosius elektros energijos vartotojus bei visus juridinius asmenis. Elektros energijos tiekimas juridiniams asmenims perduotas nepriklausomiems tiekėjams. Ką tai reiškia ir kokia to nauda?

2010 metais Lietuvoje buvo pradėtas elektros tiekimo liberalizavimas bei atskyrimas nuo persiuntimo rinkos. Tai reiškia, jog vietoj vieno monopolininko teikiančio ir skirstančio elektros energiją, į rinką ateina nepriklausomi elektros tiekėjai, o “Lesto” iki tol vykdžiusi tiek persiuntimo, tiek elektros energijos tiekimo paslaugas, atliks tik paskirstymo darbus. Elektros tiekimą palaipsniui perima nepriklausomi tiekėjai. Į rinką atėjus didesniam skaičiui žaidėjų, atsiranda konkurencija ir automatiškai mažėja elektros tarifai, ką jau parodė ir pastarųjų metų praktika, kuomet vartotojai sutaupė nuo kelių šimtų iki keliasdešimt  tūkstančių litų per metus.

Pasirinkus nepriklausomą tiekėją nėra atsisveikinama su “Lesto”, o tik vietoj vienos sutarties sudaromos dvi – su tiekėju dėl elektros tiekimo, t.y. perkate elektrą kaip prekę, o su skirstymo tinklais dėl elektros pristatymo. Taip pat bus gaunamos ir dvi sąskaitos už paslaugų teikimą, tačiau tai nėra sąskaitų dubliavimas, tiesiog lig šiol įprasta paslaugos kaina dabar padalinama į dvi dalis. Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją visiems juridiniams asmenims privaloma nuo 2013 metų.

Vienas iš privalumų dirbant su nepriklausomais elektros tiekėjais, yra kainos stabilumas. Sudarant sutartį metams ši kaina nekinta ištisus metus nepriklausomai nuo rinkos kainų. Tad esant elektros kainos kilimui, tai itin paranku ir leidžia sutaupyti.  Pvz.:  Elektros kainas  Elektrum Lietuva  tiekėjas siūlo  užfiksuoti 12 mėnesių. Šios naujovės šiuo metu pilnai diegiamos stambiausiems elektros vartotojams Lietuvoje bei pradedama žvelgti į privačius vartotojus. Esama nepriklausomų elektros tiekėjų, kurie jau dabar siūlo šią paslaugą ir privačių valdų savininkams, tačiau skaičiuojama, jog sutaupoma apie 10 Lt per metus, tad kol kas sutartis sudaro tik entuziastai, tačiau pradžia jau padaryta ir tikėtina artimiausiu metu didžioji dalis elektros vartotojų naudosis nepriklausomais elektros tiekėjais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *