slidinėjimo kelionėsNuo kasdienių rūpesčių geriausiai pailsima kardinaliai pakeitus  aplinką. Sniegas, įspūdingi kalnai ir daug laimingų žmonių aplink – argi ne viliojančiai skamba? Visa tai suteikti gali slidinėjimo kelionės.  Tai – puiki proga praplėsti ir savo geografinį akiratį: tokio pomėgio entuziastai ar tiesiog panorusieji išbandyti kažką naujo, kviečiami aplankyti Gruzijos, Italijos, Prancūzijos bei Austrijos slidinėjimo trasas, o, turint daugiau laiko, aplankyti žymesnius minėtų šalių kampelius.

Slidinėjimas vilioja pačią įvairiausią publiką, skirtingą amžiumi, lytimi, statusu, pomėgiais. Tik savo kailiu išbandžius šią veiklą, galime teigti, priimtina tai ar ne. Slidinėjimo kelionės gali tapti puikia pramoga porai, šeimai su vaikais, didesnei draugų kompanijai ar net darbo kolektyvui. Pastaroji veiklaa šiuo metu vis dažniau propaguojama įmonėse, siekiant gerinti kolegų tarpusavio bendravimą, apdovanoti už nuopelnus, skatinti siekti daugiau. Kalbant apie išvykas su vaikais, slidinėjimo kurortai pastarųjų laukia išskėstomis rankomis – specialiai jiems pritaikytos trasos bei pamokas siūlantys instruktoriai. Beje, jų pagalba pasinaudoti turėtų nebijoti ir vyresnieji, kuriems ši sporto šaka yra nauja – įgausite tvirtus pagrindus bei nekils pavojus, jog taip ir liksite stoviniuoti net nepabandę nei karto nučiuožti.

Tęskime kalbą apie praktinius klausimus. Prieš pradedant detalesnius apskaičiavimus, reikėtų priimti lemiamą sprendimą: visus kelionės organizacinius reikalus  patikėti agentūroms ar keliauti savarankiškai. Dažnai teigiama, jog pasirinkus šį variantą, galima sutaupyti bei pajusti, ką reiškia būti tikru keliautoju. Iš dalies sutinkame, bet reikia paminėti, jog tai – gana “slidus” reikalas, ypač šios srities naujokams:

  • Reikia apsispręsti, kokią transporto priemonę rinktis kelionei iki išsirinktos šalies bei jos viduje, įvertinti degalų sąnaudas, galimus kelių mokesčius. Taip pat atsiminkite, jog gali tekti keliauti ekstremaliomis sąlygomis, tad, vykstant automobiliu, būtina pasirūpinti jo techniniu pasirengimu.
  • Kur apsistoti, ką valgyti – sprendimai, būtini priimti gerokai prieš išvykstant, nes, priešingu atveju, galite ne tik nesutaupyti, bet ir permokėti.
  • Slidinėjimo “taško” išsirinkimas – vėlgi, kiekvienas turi savo privalumų bei trūkumų, tad reikėtų vadovautis ten buvusiųjų atsiliepimais.

Kitas variantas, kai slidinėjimo kelionės perkamos principu “viskas įskaičiuota”:

  • Jūs pasiimami iš sutartos vietos;
  • Priklausomai nuo kelionės tikslo, vykstama autobusu su kitais “likimo draugais” – kelionė tikrai komfortabili ir, dėl puikios kompanijos, pralekianti nepastebimai arba skredama lėktuvu;
  • Apsistojama viešbutyje, kur teikiamos ir maitinimo paslaugos;
  • Į kelionės kainą dažnai įskaičiuojama su jumis keliaujančio profesionalaus instruktoriaus paslaugos: tuo pasinauodoti gali ne tik visiškai įgūdžių neturintieji, bet ir įvairių gudrybių išmokti norintys.

Dar vienas neginčijamas šio varianto pliusas – galimybė gauti konsultacijas visai jus dominančiaus klausimais, tarkime, ar slidinėjimo įrangą pirktis, nuomotis dar Lietuvoje ar tuo rūpintis tik atvykus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *