Automobiliniai tepalai – viena svarbiausių prekių visiems automobilių savininkams. Dažnai patys jų neperkame ir patikime šį reikalą savo autoserviso mechanikams. O be reikalo…

Nekokybiški tepalai trumpina mūsų automobilio variklio gyvavimo laiką, sukelia realią riziką naujiems gedimams atsirasti. Be to tai nepraktiška. Pigu, bet visiškai nepraktiška. Rinkdamiesi tik kokybišką produkciją sutaupome galimo remonto ateityje sąskaita. O variklio remontas paprastai kainuoja labai nemažai, nes šiuolaikiniuose automobiliuose viskas labai kompaktiška ir pakeisti tam tikras detales gali būti labai sudėtinga.

Yra tekę girdėti atvejų, kai variklis iš viso buvo keičiamas dėl laiku nekeistų tepalų ir nekokybiškos alyvos. Beje, kokybiška alyva keičiama kartą per metus arba nuvažiavus 10 tūkstančių kilometrų. Jei alyva visiškai sintetinė, su ja galima nuvažiuoti 15 tūkstančių kilometrų.

Lietuvoje populiariausia alyva – 5W-30 ir 5W-40. Kodėl? Mūsų šalis yra tokioje klimato zonoje, kur vasarą gali būti 35 laipsniai karščio, o žiemą nukristi iki 35 laipsnių šalčio. Tiesa, tokia temperatūra buvo prieš keletą metų, tačiau nėra jokių garantijų, kad šią žiemą bent keletui dienų tokios neturėsime. Tada automobilio tiesiog neužvesime, nes tepalai variklyje gali taip sutirštėti, kad mechanizmai tiesiog nebeveiks. Būtent dėl šios priežasties ir naudojami W-30 ir W-40 tepalai. Tai reiškia, kad jie gali atlaikyti 30-40 laipsnių šaltį ir variklis dirbs optimaliai net šaltas. Tiesa, kuro problema išlieka, nes dyzelinas prie tokios temperatūros greičiausiai bus irgi labai sutirštėjęs… Dėl to reikia pilti specialų arktinį kurą, bet dabar į šiuos aspektus nesigilinsime. Žiemą varikliui tenka sunki dalia, todėl gera ir tinkama alyva yra ta priežastis, dėl kurios galime važiuoti. Jei alyva yra pigi, greičiausiai ji bus 0W-20, todėl šaltą žiemą nepavažiuosite niekur.

Kokius tepalus rinktis? Rekomenduotume japoniškus ENEOS. Lietuvoje jie yra pakankamai gerai žinomi ir vertinami palankiai. Be to jie yra nei per brangų, nei per prasti. Kitaip tariant, išlaikomas puikus kainos ir kokybės santykis. Įsigyti ENEOS tepalų galima ir internetu, taip realiai sutaupant keletą eurų. Aišku, turite žinoti, kokie tepalai jūsų automobiliui yra tinkamiausi, tad prieš pirkdami patys būtinai pasikonsultuokite su bet kurios autodetalių parduotuvės konsultantais. Tegul žvarbiausią žiemą jūsų automobiliai negesta ir negenda!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *