Sidabras maisto pakuočių gamybai – ne mitas, o tikrovė

antrines zaliavosJau nuo neatmenamų laikų kilmingieji valgydavo iš sidabrinių indų (ne auksinių, o sidabrinių). Iki šiol močiutės prie laiptinių kalbėdavo, kad sidabras naikina mikrooganizmus, o šiandien mokslininkai patvirtino – sidabras užtikrina, kad maistas būtų šviežias. Todėl mokslininkai siūlo jį pradėti naudoti maisto pakuočių gamybai. Tuo tarpu celiuliozės panaudojimas prisideda prie paprastesnio atliekų perdirbimo.

Antimikrobis poveikis

Celiuliozės pagrindo pakuotė praturtinta sidabro jonų turinčiomis dalelėmis – taip mokslininkai pristatė vieną naujausių savo išradimų. Ši kombinacija padidina plėvelių tamprumą ir neleidžia augti mikroorganizmams. Beje, toks poveikis nėra trumpalaikis, jis išlieka iki kol pakuotė suyra.

Kita vertus, būtina paminėti, kad antrines zaliavos su celiulioze gali užtikrinti greitą jų irimą arba paprastesnį perdirbimo procesą. Lietuvos mokslininkai tikisi, kad šis išradimas sukels revoliuciją atliekų perdirbime ir antrines zaliavos bus perdirbamos efektyviau, o pats procesas sutrumpės.

Taip pat mokslininkai teigė, kad antrines zaliavos panaudojimas gali būti žymiai platesnis nei yra naudojamas dabar. Pasak jų, šiuo metu išnaudojama tik labai maža dalis galimybių   (popierius, plastmasė, stiklo ir metalo likučiai – apibūdinamos antrinės žaliavos vikipedija) yra ne viskas, o tik pati pradžia.

Supirkimo kainų pokyčiai

Tenka pripažinti, kad baiminamasi, jog pritaikius šių mokslininkų išradimus labai pakils antrines zaliavos supirkimas kainos. Tačiau verslininkai tikina, kad naujų technologijų panaudojimas galėtų optimizuoti antrines zaliavos perdirbimo procesą ir tokiu būdu kainos nesikeistų, o galbūt ilgalaikėje perspektyvoje ir mažėtų.

Taip pat antrines zaliavos gamybos pakeitimas gali turėti įtakos vartotojui palankesniam atliekų išvežimo grafikui – dažnesniam. Šiuo metu vsa siuksliu isvezimo grafikas vilniuje ir antriniu zaliavu isvezimas kaunas skiriasi ir dažniausiai priklauso nuo antrines zaliavos supirkimas kainos, ir kitų faktorių. Reguliariai peržiūrimas vsa grafikas, o prireikus keičiamas (naujausi pakeitimai buvo vsa siuksliu isvezimo grafikas vilniuje).

Verslininkai nusiteikę optimistiškai. Pasak jų, šie pakeitimai gali turėti įtakos ne tik sostinės gyventojams, tačiau ir antrines zaliavos kaune bei antrines zaliavos siauliai, bei kituose regionuose.

Svarbu:

  • Vienas europietis per metus išmeta apie 160 kg. pakuočių. Iš jų beveik penktadalį sudaro plastikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *