Įrenginėdami namus, ypač svarbiausią jų erdvę – virtuvę, norime, kad juose būtų montuojami aukščiausios klasės buitiniai prietaisai. Juk jų kaina reikalauja kokybės ir atitinkamo tarnavimo laiko. Todėl rinktis turime itin kruopščiai ir atidžiai, o jei atsiranda dalykų, apie kuriuos nieko nežinome ir nesame girdėję, pirma į juos įsigiliname ir tik tuomet priimame sprendimą. Dažnai pasitaiko, kad žmonės visą savo dėmesį skiria šaldytuvo paieškai ir šaldikliai lieka nustumti į antrą planą. Visgi vertėtų nepamiršti, jog tai ne ką mažiau svarbus prietaisas, kurio gedimai gali sudaryti nemenkų problemų. Tad apie kokias šaldiklių charakteristikos ypatybes turėtume žinoti, jei norime juos išlaikyti veikiančius nepriekaištingai kaip įmanoma ilgiau?

Pagrindinės funkcijos

Viena pagrindinių funkcijų, kuria šaldikliai gali smarkiai palengvinti jūsų buitį – greitas užšaldymas. Tai padeda išlaikyti produktų maistinę vertę ir kokybę, tad šią galimybę teikiantys šaldikliai itin patiks sveikos gyvensenos šalininkams. Kuo greitas užšaldymas skiriasi nuo įprasto? Šią funkciją turinčiuose šaldikliuose maisto produktai gali būti užšaldomi esant -24 laipsnių temperatūrai. Jei visiškai šviežios prekės yra laikomos šaldiklyje su -18 laipsnių ir aukštesne temperatūra, ant lėčiau šąlančių produktų atsiranda ledo šerkšnas, dėl kurio juos atšildant prarandamos visos vertingos medžiagos ir mineralai.

Dar viena labai svarbi funkcija, kuria pasižymi aukščiausios klasės šaldikliai – „No Frost“ sistema. Ją turinčiose šaldymo kamerose ant sienų nesusidaro šerkšnas ar ledas, todėl jų nereikia nuolat atitirpinti rankiniu būdu, kas reikalauja labai daug laiko ir pastangų.

Šaldiklio klasė

Dauguma naujos kartos šaldiklių yra pritaikyti ekonomiškam elektros energijos vartojimui, tačiau reikėtų žinoti, aplinkai draugiškiausi ir taupiausi šaldikliai yra pažymėti A ++ arba А+++ klase.

Šaldiklių tipai

Šaldikliai yra skirstomi į du pagrindinius tipus. Tai šaldymo dėžė ir šaldiklis su stalčiukais. Šaldymo dėžės yra talpesnės ir suvartoja mažiau elektros energijos, jose galima sutalpinti nestandartines pakuotes, daugiau vietos užimančius produktus. Šaldikliai su stalčiukais kompaktiškesni, patogesni, juos lengviau varstyti, čia galima rūšiuoti maisto produktus ir įvairius gaminius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *