paskolos su užstatu Paskolų suteikimo procedūros padeda priimti didesnių investicijų reikalaujančius sprendimus. Tai itin palanku tuomet, jei jums greitu metu reikalinga didesnė pinigų suma ir esate tikri, kad paskolos grąžinimas nesukels finansinių rūpesčių. Finansininkai išskiria dviejų tipų paskolas – tai paskolos su užstatu ir paskolos be užstato. Abu sprendimai turi savų privalumų ir trūkumų.

Paskolos su užstatu

Paskolos su užstatu rekomenduojamos tuomet, jei norite didesnės pinigų sumos ilgam laikotarpiui su mažesnėmis palūkanomis. Paprastai šios procedūros metu kredito suteikimo bendrovei įkeičiamas nekilnojamasis turtas. Įkeisti galima butą, namą, ūkinės ar komercinės paskirties patalpas, sodo namelius ir t. t. Svarbu prisiminti, kad įkeisdami nekilnojamąjį turtą, jūs neprarandate jo nuosavybės teisių. Daugelis kredito bendrovių priima ir bet kokios paskirties žemę ar mišką. Įsiskolinimo terminas siekia 15–20 metų. Skolinamų pinigų suma priklauso nuo asmens gaunamų pajamų dydžio ir įkeičiamo turto vertės. Šiuo metu suteikiamos nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių eurų paskolos.

Paskolos be užstato

Paskolos be užstato yra itin populiarus pasirinkimas, jei jums reikalinga nedidėlė pinigų suma. Paskola suteikiama asmenims, gaunantiems oficialias pajamas Lietuvoje. Šiuo atveju nereikia užstato, tačiau paskolos gavimui keliami tam tikri reikalavimai. Tiesa, konkrečios paskolos gavimo sąlygos gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos kredito suteikimo įstaigos, tačiau paprastai taisyklės numato, kad paskolos gavėjas turi būti Lietuvos Respublikos pilietis, sulaukęs pilnametystės ir neturintis nepadengtų įsikolinimu. Asmuo privalo gauti nuolatines pajamas ir turėti oficialų darbą. Šios paskolos gali būti suteikiamos internetu per 15 minučių. Didžiausias trūkumas – gana didelės paskolų palūkanos ir trumpas pinigų grąžinimo terminas (nuo kelių mėnesių iki kelerių metų). Paskola be užstato rekomenduojama tuomet, kai neturite turto, kurį galėtumėte užstatyti, kai yra reikalinga nedidelė suma ir pinigų reikia čia ir dabar.

Įvertinkite visas galimybes

Jei nusprendėte pasiimti paskolą, skirkite laiko racionaliam aplinkybių įvertinimui ir pagalvokite, ar pinigų grąžinimas nesukels sunkių finansinių bėdų, kurios keis jūsų būtį ir gerovę. Neimkite naujos paskolos, jei turite neišmokėtų įsiskolinimų, ir skirkite laiko kredito įstaigos paieškai – pasidomėkite įmonių teikiamais pasiūlymais ir rinkitės jūsų lūkesčius atitinkančią bendrovę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *