skristi į PortąPortas – didelis miestas, kuriame nuolatos verda gyvenimas, todėl ir čia apsilankę turistai visuomet atras ką veikti. Negana to, tai senas ir gilią istoriją turintis miestas. Jeigu žadate skristi į Portą atostogų, siūlome pasidomėti jo istorija. O jo, kaip ir visos šalies, istorija yra dinamiška ir įdomi. tad pasidomėti tikrai yra apie ką.

Iš pradžių Portas buvo negausiai apgyvendinta vietą, kurią su aplinkinėmis žemėmis valdė senovės romėnai. Tais laikais ji buvo vadinta Portus Kale. 540 -716 metų laikotarpiu šį miestą valdė vestgotai, o vėliau valdžią į savo rankas perėmė maurai. 1907 metais pagaliau Portas atiteko ir dabartinei miesto valdytojai – Portugalijai.

Čia buvo įsikūrusi rezidencija, priklausiusi Portugalijos grafams. XVI a. miestas tapo labai svarbiu ekonomikai ir prekybai uostu. Ne veltui daug šalių buvo atrasta patyrusių portugalų jūreivių ir keliautojų. Miestas buvo toks vertingas ir svarbus, kad devynioliktame amžiuje per Napoleono karus, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė kovėsi dėl Porto. Visai netrukus ir pačioje Portugalijoje kilo vidinė sumaištis – šalyse siautėjo pilietinis karas, kurį laimėjo absoliutinės monarchijos palaikytojai.

Tačiau pilietinio karo padariniai nebuvo skaudūs – po jo miestas ėmė greitai ir efektingai plėstis. Jau 1855 m. gatvės buvo modernizuotos, su įrengtais dujiniais šviestuvais. O 1895 m . tai buvo vienas pirmųjų miestų Europoje ir pirmasis Pirėnų pusiasalyje, kuriame įkurti elektrinių tvamvajų keliai.

Tad jeigu svarstote, ar pirkti lėktuvo bilietą į Portą, ilgai nedvejokite – mieste rasite jo gilią istoriją menančias bažnyčias, muziejus, parkus. O kai pavargsite nuo nuolatinio vaikščiojimo po miestą, galėsite išragauti tradicinius Portugalijos patiekalus restoranuose ir apsilankyti miesto klubuose, kuriuose vakarais veda visai kitas gyvenimas. O jeigu vienas pigus skrydis į Portugaliją  jums atrodys tarsi juokas, aplankykite ir kitus gražiausius Portugalijos miestus bei pažinkite jų išskirtinumą.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *