Pradėjus gyventi savarankiškai, kiekvienas pradeda galvoti apie savo nuosavą būstą ir nedrąsiai naršyti po nekilnojamojo turto internetines svetaines. Parduodami butai Vilniuje potencialiems pirkėjams siūlo išties didelį pasirinkimą, tačiau dažnam kyla klausimas, ką rinktis: būtą naujos ar senos statybos name?

Parduodami butai Vilniuje senos statybos namuose išties turi kelis privalumus. Vienas jų – akivaizdžiai žemesnė kaina, tačiau vertėtų įvertinti tai, kiek reikės investuoti į būstą, kad jis taptų jūsų svajonių namais. Dažnais atvejais tenka ne tik perdažyti sienas ar pakeisti grindis, bet ir sutvarkyti elektros instaliaciją, vamzdžius, o dėl nuolatinių remontų galite užpykdyti ramybę mėgstančius senyvo amžiaus kaimynus, kurie paprastai nėra linkę bendrauti su naujakuriais.  Kita vertus, jei norite gyventi arčiau Vilniaus senamiesčio arba pačiame senamiestyje, vargu ar turite kitą pasirinkimą, nes naujos statybos butų šioje miesto erdvėje tiesiog nėra.

Tuo tarpu, parduodami butai Vilniuje naujos statybos name jau yra paruošti patogiam gyvenimui, jei leidžia galimybės, galima įsigyti butą su baldai ir buitine technika, o jei norisi šiek tiek sutaupyti ir įsirengti namus patiems, visada galima rinktis butą su daline apdaila.  Be to, tokiuose butuose dažiausiai būna įrengtas autonominis šildymas, todėl galima šiek tiek sutaupyti, o ir didžioji dalis kaimynų yra jaunesnio amžiaus, šeimos su mažais vaikais, todėl tikėtina, kad su jais ne tik rasite bendrą kalbą, bet ir tapsite draugais. Visgi, butai naujos statybos namuose turi ir keletą trūkumų.

Visų pirma, dalis šių namų yra statomi miegamuosiuose Vilniaus rajonuose, todėl jei mėgstate miesto šurmulį, teks priprasti prie ramesnės ir lėtesnes aplinkos. Visų antra, nauji daugiabučiai namai statomi konvejerio principu, todėl natūraliai kyla klausimas apie pačio namo kokybę. Kartais statybininkų darbo brokas išlenda gerokai vėliau, todėl nereiktų labai nustebti, kad po kelių  gyvenimo metų naujajame bute pradės luptis dažai ar kristi tinkas nuo lubų.

Taigi, pasakyti kurio tipo butai yra geresni išties sudėtinga, dažniausiai pasirinkimą nulemia finansinės galimybės ir gyvenimo būdas, tačiau reikia atminti, kad ir nauji, ir seni butai anksčiau ar vėliau pareikalaus ir papildomų investicijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.