Tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje daug kur išlikusi tradicija stogus dengti ne kuo kitu, bet keramikinėmis čerpėmis. Įprastinis ir ne kartą matytas stogo vaizdas – vienodos spalvos, preciziškai sudėtos raudonos čerpės – šiandien tebemėgiamos mūsų šalies žmonių. Prekyboje jau kuris laikas yra pasirodžiusios įvairių raštų ir spalvų klinkerio čerpės. Ypatingų savybių klinkeris eksterjerui, konkrečiai, stogui suteikia išskirtinumo, neapsunkina jo garantuoja ilgaamžią apsaugą.

Klinkeris eksterjerui, lygiai taip kaip ir klinkeris interjerui yra gaminamas pagal specialią gamybos technologiją. Įvairių rūšių molis dedamas į tam tikras, ypatingai aukštos temperatūros krosnis ir ten kurį laiką kaitinamas (dažniausiai karštis tokiose krosnyse siekia iki 1050 laipsnių celsijaus). Į molio masę nededamos jokios papildomos cheminės medžiagos, todėl klinkeris yra nekenksmingas net ir įvairias alergijas turintiems asmenims.

Priklausomai nuo to, kokios paskirties yra pastatas, parenkamos klinkerio čerpės. Keramikinės čerpės – ekologiška, tvirta ir puikiai atrodanti statybinė medžiaga, skirta įvairaus tipo stogų dengimui. Galima rinktis įvairaus nuolydžio čerpes, po jomis dėti termoizoliaciją ar, pasitelkus kitokias priemones, formuoti neįprastas stogo bangas, raštus ir pan.

Labai svarbu, kad stogas ir jo dengimui naudojamos medžiagos tarnautų ne vienerius metus. Klinkeris eksterjerui, kuriant stogų dizainą vertinamos dar ir dėl savo ilgaamžiškumo. Lyginant keraminių čerpių eksplotaciją su kitomis stogo dangomis, jis yra kelis, o galbūt net ir daugiau kartų, didesnis. Dabar stogo dangų pardavėjai tikina, jog gamintojai yra sukūrę tokių čerpių, kurioms suteikia 50 ar net 100 metų garantiją.

Kalbant apie spalvas bei paviršius – jų yra keli šimtai: pradedant nuo natūralių atspalvių, antgubuotos, matinės ar glazūruotos klinkerio čerpės. Padedant profesionalams, tikrai išsirinksite labiausiai jūsų poreikius atitinkantį klinkerinių čerpių modelį.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.