padangaPadanga zudike trailer” prieš tris metus buvo sukurta ekranizuota  pasaka apie padanga zudike, kuri sprogdino visus kelyje sutiktus žmones. Galiausiai ji buvo sunaikinta, tačiau padanga zudike online atgijo triratuko pavidalu. Nežinau kaip veiksmas vyniojosi toliau, bet tikrai tikiuosi, kad ji netapo visais keturiais varomu visureigiu. O jeigu rimtai ekranizacija privertė rimtai pagalvoti nuo ko priklauso ar padangas eksplotuosime ilgai ir saugiai.

 

Priklauso nuo laikymo sąlygų

Padanga angliskai – tyre. Amerikoje dažniausiai terminas suprantamas kaip visas komplektas –  padanga ir ratlankis. Aktyvus vairuotojas tokį komplektuką – padangas “sudėvi” per tris – penkis metus.

Tikslus terminas priklauso nuo to kur ir kaip padanga buvo laikyta, prieš Jums jas įsigyjant. Pirmiausiai, ji neturi būti veikiama atmosferos – jokio lietaus, sniego ar saulės bei karščio ar šalčio.

Taip svarbu prisiminti, kad kiekvienai transporto priemonei padangas reiktų montuoti pagal gamintojų rekomendacijas. Dažnai montuojamos didesnės arba mažesnės padangos, kurios “pakelia” arba “nuleidžia” mašiną taip suteikdamos automobiliui norimo įvaizdžio. Tačiau tokios saviveiklos dėka padangos dėvisi žymiai greičiau, o taip pat automobilis naudoja daugiau kuro, mažėja jo stabilumas posūkiuose.

 

Kiekvienam savo

Žemės ūkio transporto priemonės įprasta padanga 5.00-10 dydžio. Tokia padanga dažniausiai būna 335 kg. maksimalios apkrovos ir daugiau nei 241 mm statinio aukščio.

Triratukų ar kitų pripučiamų ratukų padanga 4.00-10 diametro. Padanga dviraciui neturėtų būti didesnei nei 28 diametro. Vidutinio dydžio padanga – 26 colių. Nuo rato pločio ir aukščio priklauso dviratininko važiavimo komfortas bei greitis. Būkime atviri – dažniausiai ir dviračio svoris. Tarkim, miesto dviratis turės padangas, kurių plotis svyruos nuo 15 iki 18. Jis svers apie 15-20 kilogramų. Su juo nepavyks sumušti greičio rekordų ar numinti ilgos trasos miško takeliu, tačiau jis bus puiki alternatyva miesto autobusui iki darbo.

Smulkiai sodo technikai, tarkim, padanga karuciui turėtų būti 3,5X8 diametrų. Tokios padangos yra nebrangios, jų galima rasti praktiškai visur.

Patarimai:

  • Pirmas signalas, kad reikia keisti “ratus”, jeigu padanga leidzia ora.
  • Padangas internetu parduoda padangatau.lt.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.