Kaip išsirinkti trąšas vejai – ekspertų patarimai

Kad veja gražiai žaliuotų, būtų tanki ir stipri, jai reikalingos kokybiškos trąšos. Šių pasirinkimas išties didelis, todėl, siekiant priimti racionaliausią sprendimą, reikėtų pasitarti su minėtosios srities profesionalais. Iš tiesų, pirmasis jūsų darbas – susirasti patikimus ir ilgametę patirtį turinčius pardavėjus. Lietuvių vertinama bendrovė „Dotnuva Baltic“ siūlo itin platų vejos trąšų pasirinkimą ir teikia išsamias konsultacijas dėl konkretaus produkto naudojimo.

trąšos

Vejos paskirtis
Kad būtumėte tikri trąšų kokybe, visų pirma turite žinoti, į kokį rezultatą orientuojatės. Vienos trąšos rekomenduojamos dekoratyvioms vejoms, kitos – žolės tankumui ir minkštumui. Brangesni trąšų mišiniai rekomenduojami pirkėjams, kurie nori, kad jų veja būtų stipri, žalia ir tanki, tačiau lėčiau augtų. Šiuo atveju reikėtų kalbėti apie kontroliuojamo veikimo trąšas, kurios paprastai naudojamos pavasarį arba vasaros pabaigoje.

Trąšų savybės
Kita jūsų užduotis – pasidomėti konkrečių trąšų charakteristika. Visų pirma atkreipkite dėmesį į pasirinktų trąšų cheminę sudėtį. Ant produkto pakuotės nurodomi visi trąšose esantys elementai. Šiuo atveju trąšų pasirinkimas skiriasi priklausomai nuo metų laiko, pvz, pavasarį daugiau dėmesio skiriama azotui, fosforui ir kaliui. Primename, kad trąšose būna įvairių mikroelementų, keičiančių vejos kokybę, pvz., jei veja linkusi samanoti, jai reikės trąšų su geležimi. Renkantis trąšas, būtina įvertinti ir į jų veikimo laiką – tai labai svarbu planuojant tręšimo darbus. Specialistai teigia, kad verta pasidomėti ir konkrečių trąšų granulėmis. Jei veja pjaunama itin žemai, tuomet reikės mažesnio dydžio granulių (iki 3 milimetrų), jei veja pjaunama kiek aukščiau, galima rinktis ir stambesnes trąšas.

Tinkamas naudojimas
Kad trąšos duotų efektyviausių rezultatų, jas būtina tinkamai naudoti. Laikykitės visų gamintojo ar pardavėjo pateiktų rekomendacijų ir geriau neeksperimentuokite, kadangi pinigai, išleisti trąšoms, gali nueiti veltui. Praktika rodo, kad itin dažnai pirkėjai neatsižvelgia į rekomenduojamas trąšų bėrimo normas. Nesilaikant minėtųjų patarimų, veja gali žaliuoti nelygiai ir prarasti savo estetinį vaizdą. Lygiai taip pat svarbu įvertinti ir vejos tręšimo dažnumą. Kai kurios trąšos reikalauja retesnių tręšimo darbų, kitos – dažnesnių. Beje, šiuo atžvilgiu verta racionaliai įvertinti trąšų kainą. Galbūt brangesnės trąšos yra kur kas rečiau naudojamos ir atsiperka ilgalaikėje perspektyvoje?

Patikimi pardavėjai
Kaip ir minėjome straipsnio pradžioje, siekiant optimalių rezultatų, būtina bendrauti su patikimais ir rinkoje vertinamais trąšų pardavėjais. UAB „Dotnuva Baltic“ siūlo aukštus kokybės reikalavimus atitinkančias trąšas, prekiauja nauja ir naudota žemės ūkio technika, užsiima grūdų ir fermų įrangos sėklų pardavimu. Primename – kad būtumėte tikri pasirinktų trąšų kokybe, turėtumėte iš anksto pasidomėti konkrečiu produktu ir jo naudojimo praktika Lietuvos oro sąlygomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *