fotografasŠiais greitai besikeičiančių technologijų laikais kai pasiūla tokia milžiniška vartotojui labai sunku išsirinkti sau tinkantį ir patinkantį fotoaparatą. Tuo labiau kai kasdien išmanieji telefonai pateikia vis daugiau naujų funkcijų, kurios leidžia mums daryti kokybiškas nuotraukas.

Visgi yra žmonių dalis, kuriems neužtenka vien tik išmaniųjų telefonų. Tokie žmonės dažniausiai yra mėgėjai fotografai, ar pradedantys fotografai, norintys įsigyti kiek rimtesnį fotoaparatą. Pradžiai kiekvienas turėtų savęs paklausti itin svarbaus klausimo: kokiam tikslui jūs planuojate įsigyti fotoaparatą. Dažniausiai žmonės nori geresnio fotoaparato tam, kad galėtų tiesiog laisvalaikiu fotografuoti tokius dalykus kaip: gėlytės, gamta, šeima, draugai, kelionės įspūdžiai.  Jeigu jūs planuojate įsigyti fotoaparatą su tikslu tobulėti fotografijoje ir iš to galbūt ateityje užsidirbti pinigų, vėlgi turite nuspręsti kuria kryptimi eisite. Ar tai bus vestuvių fotografavimas, ar gamtos, ar aukštosios mados t.y modelių, ar tai bus gatvės fotografija. Lietuvoje vyrauja požiūris, kad fotografas privalo mokėti viską fotografuoti gerai nors pasaulyje priimta, kad fotografas būna tik tam tikros srities specialistas: šunų fotografas, portreto, gatvės, senolių, gėlių, vestuvių fotografas t.t.

Kalbant apie mėgėjišką fotografavimą reikėtų vėlgi apgalvoti kokį biudžetą norėsite skirti įsigyti fotoaparatui. Daugelį žmonių klaidina nuomonė, kad nusipirkus brangų fotoaparatą jūs iškart darysite gražias, kvapą gniaužiančias nuotraukas. Deja teks nusivilti. Kaip mėgstama sakyti fotografų pasaulyje: Ne fotoaparatas fotografuoja o fotografas. Kitas dalykas tai, kad fotoaparatas neturi tokios didelės reikšmės nuotraukoms kiek objektyvas, kuris bus naudojamas.

Jeigu pirkdami fotoaparatą jūs neplanuojate domėtis bent fotografijos pradžiamoksliu, sužinoti ką reiškia visi įmantrūs  pavadinimai kaip  ISO, diafragma, išlaikymas tai tikrai neverta išleisti krūvą pinigų nes jūs vistiek  fotografuosite auto režimu ir nuotraukos rezultatas bus toks pat kaip ir darant su išmaniuoju telefonu. Nusipirkus kiek geresnį fotoaparatą rekomenduojama arba patiems savarankiškai pasiskaitinėti apie fotografavimo pradžiamokslį arba nueiti į pradedančiųjų kursus.

Daugelis brangesnių fotoaparatų yra parduodami kartu su objektyvu o kartais ir keliais objektyvais. Tokie, kartu su fotoaparatu parduodami objektyvai yra vadinami „kit‘iniais“. Šie objektyvai yra patys elementariausi ir neturi tokios geros optinės kokybės, surinkimo kokybės kuri yra atskirai parduodamuose objektyvuose. Jeigu nuspręsite nusipirkti objektyvą atskirai, vėlgi atkreipkite dėmesį kokia yra jo paskirtis.

Tai gali būti macro objektyvas – skirtas fotografuoti daiktus iš labai, labai arti, pvz musės akis, rasos lašelius ant žolės ir t.t

Kita objektyvų rūšis yra plačiakampiai. Tai reiškia, kad vaizdas matomas per objektyvą bus platus, panašus į jūsų matomą vaizdo zoną, tačiau daiktai bus žymiai mažesni nuotraukoje, kadangi vaizdas išsigaubia.

Dar kita objektyvų rūšis yra taip vadinami „tele – photo“ . Su tokiu objektyvu galite fotografuoti toli esančius objektus, vaizdus. Turint tokį objektyvą reikalingas tam tikras atstumas norint nufotografuoti kąnors. Mažame kambaryje tokio objektyvo jau nepanaudosite, labiau tiktų plačiakampis.

Vienas populiariausių objektyvų pasaulyje yra 50mm. Tai reiškia, kad jo matomas perspektyva yra labai panaši į žmogaus akimis matomą vaizdą. Tokio tipo objektyvas labai tinka fotografuojant žmogaus portretą, todėl yra daugelio fotografų mėgstamiausias objektyvas. Jis labai lengvas, mažas ir dažniausiai nebrangus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.