seifasKiekvienas iš mūsų stengiasi kuo geriau pasirūpinti asmeninių vertybių, pinigų ir dokumentų saugumu. Ne vienas pagalvoja, kad būtų naudinga seifą įsigyti ir savo namuose. Tiems, kurie ruošiasi įsigyti šį papildomą saugumo elementą savo namuose, prieš jį perkant turėtų labai gerai pagalvoti ir apie tai, kokius konkrečius daiktus tame seife ruošiasi saugoti. Gal tai bus asmens dokumentai, įvairios sutartys ir vertybiniai popieriai, o gal brangenybės, pinigai, svarbios nuotraukos, kompiuterinės duomenų laikmenos ar ginklai. Svarbu prisiminti, jog jeigu ruošiatės saugiai padėti ginklą jums reikalingas būtent seifas ginklui. Jis privalo atitikti specialius reikalavimus. Jei saugote dokumentus, pinigus, įvairias sutartis ar nuotraukas, pasirūpinkite seifu, kuris jūsų vertybes saugos ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo gaisro. Gaminami ir specialūs seifai, skirti laikyti raktus, taip pat ir padidinto saugumo seifai.

Vis dėlto dažniausiai nukentėję nuo vagių labiausiai išgyvena ne dėl prarastų pinigų ar dokumentų, o dėl pinigais neįvertinamų vertybių, pavyzdžiui, įvairių nuotraukų, primenančių gražiausias akimirkas, suvenyrų, vardinių ginklų, apdovanojimų ir pan. Jeigu visa tai būtų laikoma patikimame seife, vagys tikrai neišneštų to, kas jiems nėra itin reikalinga, o namų savininkams – labai svarbu.

Norėdami išlaužti į seifą, net ir labiausiai patyrę vagys turėtų darbuotis apie pusvalandį, tačiau taip daryti jie negalėtų, kadangi suveikus signalizacijai, jei ji yra, apsaugos tarnybos darbuotojai atvyksta per 10–15 minučių. Nors namuose esantis seifas ir nepakeičia kitų būtiniausių saugumo priemonių, tačiau jis neleidžia vagiui greitai paimti daiktų, kuriuos kitu atveju jis tikrai paimtų ir suniokotų. Be abejonės yra ir tokių seifų, kurių neatidarytų net ir įgudę vagys turėdami tikrai labai daug laiko. Vis dėlto ir įprastas, buitinis, namuose statomas seifas neretai tampa neįveikiama kliūtimi vagiui, kuris turi mažai laiko.

Tie asmenys, kurie jau ruošiasi įsigyti nauja seifą, labai dažnai kreipiasi pagalbos į specialistus, nes tiksliai nežino, koks seifas jiems yra reikalingiausias ir kaip teisingai jį išsirinkti. Iš tikrųjų seifo išsirinkimas yra gana paprasta procedūra – jums tereikia žinoti pagrindinius aspektus ir į juos sutelkti patį didžiausią dėmesį. Esminis dalykas yra tiksliai žinoti, kokias vertybes planuojate laikyti šioje saugykloje: brangenybes, pinigus, dokumentus, ginklus ar kita. Būtent nuo to labiausiai ir priklausys, kokio tipo ir kokios saugumo seifo jums reikia. Pavyzdžiui jei norite saugiai padėti dokumentus, jums užteks nedidelio klasikinio seifo, seifas ginklui, ypač medžiokliniam, yra didesnis, aukštas.

Kalbant apie seifo dydį, norėtųsi paminėti, kad kartais nutinka taip, kad jį apriboja pirkėjo numatyta erdvė į kurią seifas turėtų būti įmontuojamas. Vis dėlto, jeigu tik galite visuomet rekomenduojama rinktis kuo didesnį seifą – gal būt po kiek laiko įsigysite naujų vertybių kurias norėsite saugiai padėti, bet kurios nebetilps į senąjį seifą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.