papildaiGaila, kad papildomi kilogramai taip greitai nenukrenta kaip užauga. Tiesa? Atrodo, ir valgote dažnai po nedaug, ir nevalgote vėlai, ir renkatės sveikus maisto produktus, o per mėnesį numetate vos kelis šimtus gramų, kurių išvaizdoje nė nesimato.

Tuomet belieka vienintelė išeitis – pradėti rimtai sportuoti. Sporto treneriai Jums patvirtins, kad geriausiai nereikalingus kilogramus „suvalgo“ jėgos ir kardio treniruotės.

Kardio treniruotės – kas gi tai?

Tai visa sportinė ir ritmingai atliekama veikla. Pasirinkus šią treniruočių rūšį, geriausia pradėti bėgioti, važinėti dviračiu, užsiimti aerobika, plaukioti, intensyviai mokytis šokti ir pan. Nebūtina imtis tik vienos veiklos, galima visas skirtingas veiklas derinti ir taip greičiau pasiekti lieknėjančios figūros tikslą.

Beje, nepamirškite, kad einant taip pat deginamos kalorijos. Todėl nevenkite lipti laiptais, o ne važiuokite liftu, vakarais ar pietų pertraukos metu dažniau išeikite pasivaikščioti, ypač jei visą dieną dirbate sėdimą darbą. Bet koks judesys naudingas tiek fizinei, tiek emocinei organizmo sveikatai ir gerai savijautai.

Kardio pratimų privalumai

Taigi atliekant kardio pratimus ir treniruojantis ne tik deginamos kalorijos ir lieknėjama, bet ir stiprinama širdis bei plaučiai. Be to, periodiškai didinat nubėgamo ar dviračiu nuvažiuojamo atstumo ilgį, didinama organizmo ištvermė.

Visų rūšių kardio treniruočių metu riebalai paverčiami energija. Energingas organizmas jaučiasi žymiai geriau, yra žvalesnis ir pasiruošęs „nuversti“ kalnus.

Rekomendacijos, pradedant kardio treniruotes

Geriausia būtų, jei treniruočių trukmę ir krūvį nustatytų treneris pagal fizinę organizmo formą. Tačiau yra keletas ir bendrų patarimų, kurių paisant galima ir pačioms pradėti kardio treniruotes. Pavyzdžiui, pradėjus bėgioti, visiškai pakanka tai daryti vidutiniu intensyvumu. Tai reiškia, kad kvėpuoti imate dažniau, bet tuo pačiu galite ir kalbėti su kartu bėgančia drauge. Norint palaikyti kūno formas, visiškai pakanka maždaug pusvalandžio trukmės treniruočių penkis kartus per savaitę. Alternatyva galėtų būti intensyvesnės dvidešimties minučių trukmės treniruotės tris kartus per savaitę. Geriausia išbandyti ir tokias, ir tokias treniruotes, kad būtų aiškiau, kurios Jums yra priimtinesnės.

O siekiant numesti nereikalingus kilogramus, kardio treniruotės jau turėtų būti ilgesnės, t.y. valandos ar pusantros trukmės treniruotės turėtų vykti keletą kartų per savaitę. Pagal gyvenimo būdą ir priimtinesnes kardio treniruočių rūšis treneris galėtų rekomenduoti specialiai Jums labiausiai tinkančius užsiėmimus. Trenerio rekomendacijos taip pat vertingos ir apskaičiuojant širdies darbą. Dažnai pačios ėmę sportuoti moterys ir norėdamos kuo greičiau numesti svorio, persistengia ir labai nuvargina širdį bei visą organizmą. Tokiais atvejais sportas gali labai pakenkti.

Prižiūrint treneriui ar ne, bet kilogramai pradės kristi, o figūra gražėti tik po netrumpo laiko tarpo, kai kardio treniruotės jau bus tapę įpročiu.

Jėgos pratimai

Jėgos treniruotės jau visiškai kitaip veikia organizmą nei kardio pratimai. Jėgos pratimams atlikti reikalingi svarmenys, elastinės juostos, svareliai ir visi treniruokliai, kurie skirti stiprinti raumenims, formuoti išraiškingesnes kūno formas, mažinti riebalinį audinį.

Lieknėjimui ir svorio metimui jėgos pratimai daro didelę įtaką. Klysta manančios, kad kilnodamos svarmenis atrodys kaip kultūristės ir taps visiškai nemoteriškos. Tinkamai parinkti ir atlikti pratimai ne tik kad sudegins riebalinį audinį, bet ir vizualiai lieknins. Žinoma, raumenys sveria nemažai, bet juk ne vien tik svarstyklės parodo, kokia esate daili, grakšti ir stipri.

Dirbant raumenims, sudeginama daug kalorijų. Tad kuo daugiau raumenų Jūsų kūne – tuo daugiau kaskart sudegintų kalorijų. Atliekant jėgos pratimus, stiprinami kaulai, o tai moters organizmui labai svarbu.

Kaip atlikti jėgos pratimus?

Tinkamiausius pratimus Jums, žinoma, gali parinkti treneris. Svarbu, kad pasirinkti ar parinkti pratimai būtų nukreipti į pagrindines raumenų grupes, t.y. į apatinę kūno dalį, krūtinę, nugarą, pilvo presą, rankas.

Vyrai, norintys auginti raumenis, žino, kad norėdami pasiekti savo tikslą, palaipsniui turi didinti kilnojamus svorius. O moterims, siekiančioms sulieknėti, reikėtų didinti kartojamų pratimų skaičių.

Jėgos treniruočių pradžioje atliekama serija pasirinktų pratimų. Kiekvienas pratimas atliekamas aštuonis – šešiolika kartų. Kai raumenys įpranta prie gaunamo krūvio, treniruotės metu rekomenduojama atlikti dvi – tris jėgos pratimų serijas.

Prieš kiekvieną jėgos treniruotę labai svarbus apšilimas. Niekada nepulkite atlikinėti pratimų nepramankštinę raumenų. Priešingu atveju galite patirti traumą. Normalus pratimo atlikimo ritmas taip pat svarbus. Pratimai atliekami tokiu ritmu, koks organizmui yra priimtinas.

O kaip dėl maisto papildų?

Šiandien sunku būtų rasti moterį, kuriai pavyksta kasdien su maistu gauti įvairių organizmui naudingų medžiagų ir vitaminų. Gyvenimo tempas šiuo metu labai greitas, todėl dažna tiek pasitarusi su gydytojais, tiek ne, pradeda vartoti vienokus ar kitokius maisto papildus.

Turint omenyje lieknėjimą, žalios kavos ekstrakto maisto papildai lieknėjimui „Green Coffee“ yra nepakeičiami. Šie papildai suteikia organizmui daugiau energijos ir žvalumo, kas labai svarbu pradėjus intensyvias kardio arba jėgos treniruotes. Maisto papildų sudėtyje esanti chlorogeno rūgštis greitina medžiagų apykaitą ir taip nustoja kauptis nereikalingi kilogramai.
Taigi sportas – sveikata ir lieknesnė Jūsų figūra!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *