dantysJums trūksta danties ar kelių dantų? Norite juos atkurti ir manote, kad tinkamiausias būdas tai padaryti – dantų implantavimas? Tai išties puikus pasirinkimas! Baigus gydymą ne tik džiaugsitės sveika ir balta šypsena, bet ir drąsiai valgysite mėgstamą maistą. Visgi, prieš pradedant gydymą reikėtų kai ką žinoti – aptarkime tai.

  • Dantų implantavimas gali būti atliekamas tik tada, kai yra pakankamai žandikaulio kaulo. Jei žandikaulio kaulas yra suplonėjęs ar susiaurėjęs, didelė tikimybė, kad prieš implantavimą prireiks kaulo priauginimo procedūrų. Jos nėra labai sudėtingos, bet dėl jų išauga gydymo kaina ir trukmė.

  • Labai svarbu, kad paciento sveikatos būklė būtų gera. Jei pacientas serga kokiomis nors ligomis, galinčiomis trukdyti sėkmingam implantų prigijimui, operacija nėra atliekama. Paprastai dantų implantavimas nesiūlomas, jei pacientas serga tuberkulioze ar cukriniu diabetu, jei burnos higiena yra labai prasta arba jei yra prasidėjęs ūmus stomatitas, jei pacientas skundžiasi aukštu kraujo spaudimu ar kraujo krešėjimo sutrikimais, taip pat jei pacientė laukiasi kūdikio (išimtis – antrasis nėštumo trimestras). Yra ir daugiau sutrikimų, kurie gali tapti kliūtimi sėkmingam dantų implantavimui, tad jei skundžiatės kokiais nors negalavimais, būtinai informuokite apie tai savo odontologą.

  • Amžius – ne kliūtis dantų implantams. Svarbiausia, kad pacientas būtų pilnametis (būtina, kad žandikaulis būtų nustojęs augti). Galutinės amžiaus ribos nėra. Kai dantų implantavimas atliekamas vyresnio amžiaus asmenims, svarbiau ne tai, kiek jiems metų, o kokia jų sveikatos būklė. Kaip jau minėjome, labai svarbu, kad ji būtų patenkinama.

  • Svarbu žinoti ir tai, kad dantų implantavimas trunka pakankamai ilgai. Jei tikitės greito dantų atkūrimo, turime jus nuvilti. Po odontologo konsultacijos dantų implantavimas gali būti atliekamas jau kito vizito metu, bet implantų prigijimo laikas yra gana ilgas (nuo kelių mėnesių iki pusės metų). Gydymo trukmė dar labiau pailgėja, jei atliekamos ir kaulo priauginimo procedūros.

  • Dantų implantai – pakankamai brangūs. Reikia mokėti ir už dantų implantus, ir už kvalifikuoto odontologo darbą (svarbu suprasti, kad bet kas implantacijos neatliks), ir už galimas papildomas priemones ar procedūras. Kuo dantų implantų daugiau, tuo galutinė kaina yra didesnė. Todėl prieš pradedant gydymą įvertinkite savo finansines galimybes. Net jei kol kas dantų implantų kaina neatitinka jūsų galimybių, taip lengvai neatsisakykite šios minties. Visada galima sugalvoti kokią nors išeitį. Juk, jei šiuo metu dantų implantacijos kaina jums atrodo per didelė, galbūt verta pataupyti? Gal jūsų odontologas leistų už suteiktas paslaugas atsiskaityti dalimis? Gal galite atsisakyti kitų, ne tokių svarbių išlaidų?

  • Dantų implantavimo sėkmė didžiąja dalimi priklausys ne nuo to kokio gamintojo dantų implantus pasirinksite, bet nuo to kokį pasirinksite implantuojantį odontologą. Būtent nuo odontologo patirties ir įgūdžių priklausys jūsų sėkmė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.