slider01Gėlės – puiki namų ar biuro puošmena. Daugiametės vazoninės gėlės ir augalai gali tikti tiek vidaus, tiek išorės interjere, priklausomai nuo augalo rūšies. Renkantis augalus, svarbu, kad jie ne tik trauktų savo išvaizda, tačiau ir būtų tinkami auginti tam tikromis klimato sąlygomis. Pavyzdžiui, vieniems augalams reikia daugiau saulės, kiti mėgsta drėgnesnį, vėsų klimatą.

Įsigijus norimus augalus, metas pagalvoti ir apie jų auginimą. Neretai vazonai, kuriuose parduodami įvairūs augalai, yra tik laikini. Norint, kad gėlės ir kiti augalai augtų nepriekaištingai, juos reikia persodinti. Kiekvienam reikalingas skirtingas dirvožemis, vazono dydis, o vėliau ir priežiūra: laistymas, trąšos, tam, kad augalas gyvuotų, reikia nemažai žinių ir nuolatinės priežiūros.

Atsitinka taip, jog augalai nuvysta ar supūva dėl per didelio ar per mažo laistymo, netinkamo tręšimo. Ypač turint jų daugiau, kartais palieti pamirštama ar liejama per dažnai, todėl lepesni augalai nustoja gyvavę. Apmaudu, nes kai kurios gėlės yra retos ir brangios. Joms, kaip ir kitiems augalams didelės įtakos turi ir vazonai. Jie turi tikti gėlei: nebūti nei per maži, nei per dideli, kad ji galėtų sėkmingai augti, be to, taip pat svarbu ir iš kokios medžiagos vazonas pagamintas, kad augalui netrūktų drėgmės ar deguonies. Augalai atlieka estetinę funkciją, todėl norėtųsi, kad ir vazonas, kuriame augs gėlė, būtų ne tik tinkamas, tačiau ir gražus.

Norint suderinti tinkamumą ir grožį, geriausia rinktis du vazonus viename. Tai yra, vidinis vazonas pritaikytas gėlei, kuris dedasi į kitą, gražų, visiems matomą vazoną. Tokia kompozicija yra nepakeičiama, norint auginti sveiką ir gražų augalą jam tinkančiame ir puošniame vazone. Tokiu būdu patogu augalus transportuoti, perkelti iš vieno vazono į kitą. Pavyzdžiui, paūgėjusį augalą su vidiniu vazonu tiesiog perkelti į didesnį, o į jo vietą pasodinti mažesnį. Tokiu būdu nebūtina iš naujo keisti dirvožemio ir ieškoti naujų vazonų, tinkamų būtent tam augalui.

Be to, gėles auginant tokiuose vazonuose, neįmanoma jų perlieti ar išdžiovinti, nes kiekvienas vidinis vazonas turi specialią vandens sistemą, reguliuojančią tikslų vandens ir trąšų išsiskyrimą, todėl augalai auga nepriekaištingai, net jei pamirštama juos palieti ar yra perliejami (tuomet vandens perteklius patenka į vazono apačioje esantį drenažą ir pasiekia augalo šaknis tada, kai jo labiausiai reikia.

Tokie vazonai nepakeičiami biuruose, kur, paprastai, nėra už gėlių priežiūrą atsakingo asmens ar namuose, nes jie tinkami įvairiems augalams, tiek lauke, tiek viduje. Tokio tipo vazonai draugiški augalams, o iš išorės atrodo gražiai bei moderniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *