buhalterinė apskaitaTylomis keiksnojate savo viršininką ir laukiate tos akimirkos, kai jūsų svajonė – nuosavos įmonės steigimas – taps realybe. Iš anksto susitaikykite su mintimi, jog prabėga nemažai laiko, iki kol savas verslas atneša laukiamą pelną bei pripažinimą – kai kam to sulaukti nelemta. Koją pakišti gali ir tokie, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi elementai kaip buhalterinės apskaitos paslaugos, o tiksliau – klaidos pastarąją tvarkant. Baimintis reikėtų ne tik „grobuonių”, atsakingų už mokesčius – kryptingai tvarkoma buhalterinė apskaita gali prisidėti prie sėkmingos įmonės veiklos strategijos.
Įmonės steigimas – tiek kūrybinis, tiek biurokratinis procesas. Suklydai pačiame pirmame žingsnyje – įmonės veiklos srities pasirinkime – baigtis beveik aiški. Reikia arba rasti naują nišą, turėsiančią potencialą klientų tarpe, arba sugalvoti, kaip populiarią prekę/paslaugą pateikti išradingai ir taip aplenkti konkurentus. Įstatinio kapitalo surinkimas (kai kurių veiklos formų atveju šio reikalavimo nėra) taip pat neretai pareikalauja išradingumo. Be popierizmo įmonių steigime – nei žingsnio. Aišku, lyginant, kaip šis procesas pasikeitė laikui bėgant, akivaizdu, jog šiandien viskas kur kas paprasčiau. Nebereikia bėgioti iš notaro biuro į Registrų centrą ir atgal – užtenka prisėsti prie kompiuterio. Internete apstu detalios informacijos, susijusios su įmonių steigimo tvarka, o pati procedūra gali būti atliekama virtualiu būdu. Tačiau kaip viskas paprasta beatrodytų, įmonių steigimas – atsakingas žingsnis, tad neretas verslininkas priima sprendimą šį darbą patikėti specialistams, besipraktikuojantiems šioje srityje.
Įstaigų ar asmenų, tvarkančių įmonių steigimo dokumentus, veiklos spektre neretai aptinkamos ir buhalterinės apskaitos paslaugos. Tai – darbas, reikalaujantis atitinkamos kvalifikacijos ir reikiamos patirties. Per buhalterių „filtrą” praeina informacija, susijusi su visų finansinių operacijų atlikimu, turimu turtu, skolomis ir panašiai. Šie asmenys – tarpininkai tarp įmonės ir Mokesčių inspekcijos, Sodros ir kitų įstaigų. Jie atsakingi už finansinių reikalų tvarkymą su dirbančiaisiais bei yra įgalioti skaičiais išreikšti, kaip – pelningai ar nuostolingai – dirba konkreti firma. Visi minėti darbai privalo būti atliekami skrupulingai, priešingu atveju tiek vadovui, tiek buhalteriui gresia rimti teisiniai nemalonumai. Dėl šios priežastys buhalterinės apskaitos paslaugos turi būti patikėtos patyrusiems specialistams – laisvai samdomiems arba nuolat į

1 thought on “Nelengva įsteigti įmonę, tvarkyti jos buhalteriją – dar sunkiau

  1. Kiekvienam verslininkui patarčiau įsigyti verslo ir paslaugų valdymo sistemas. Man asmeniškai labai pasitarnavo verslo plėtroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *