krosnelesPirmiausia, norint apšildyti nedidelę patalpą arba sodybą, kurioje retkarčiais apsilankoma šaltuoju metų laiku, verta apsvarstyti krosnelės įsigijimą. Krosnelės pasirinkimas patogus ypač dėl šio šildymo įrenginio mobilumo.

Pavyzdžiui, jei norima patalpoje įsirengti židinį, apie jo vietą patalpoje, dydį, stilių ir daugelį kitų niuansų reikia pagalvoti dar statybų metu. Priešingu atveju liks galimybė įrengti tik labai mažai Jūsų norus atitinkantį židinį. Tuo tarpu krosnelę puikiausiai galima įrengti jau sutvarkytame namo interjere prieš tai atlikus keletą nesudėtingų paruošiamųjų darbų.

Kuras krosnelėms

Populiarios, praktiškos ir ekologiškos yra mediena kūrenamos krosnelės. Nereikia įsivaizduoti, kad tokios krosnelės bus didelių gabaritų ir negražios. Priešingai, krosnelių stiliui šiandien skiriamas didelis dėmesys ir kiekvienas klientas gali pasirinkti tokią, kokios tik pageidauja.

Nors malkos yra nesudėtingai įsigyjamas kuras krosnelėms, dažnai krosnelių savininkai ieško alternatyvų. Rinka šiandien turi, ką pasiūlyti. Pirmiausia – tai medžio drožlių briketai. Briketai ypatingi tuo, kad gaminimo metu drožlės yra stipriai supresuojamos, o krosnelėje dega ilgai ir išskiria žymiai daugiau šilumos. Beje, medžio drožlių briketai gamybos metu supakuojami į pirkėjams patogias didesnes ar mažesnes pakuotes, kurias patogu transportuoti ir sandėliuoti namuose.

Dizaino sprendimai

Skirtingi stiliai, dizainas, formos, spalvos – visu tuo kiekviena krosnelė skiriasi viena nuo kitos. Todėl kiekvienam kuriamam ar sukurtam interjerui galima parinkti tiesiog idealiai tinkančią krosnelę. Pavyzdžiui, išskirtiniu dizainu pasižymi ketaus krosnelės. Meninėje jų puošyboje išryškėja retro stilius. Klasikiniam interjerui labiau tinka elegantiško dizaino krosnelės, o dabar vis labiau populiarėjančiuose loftuose puikiai dera atvirų konstrukcijų ir puošyba neperkrautos krosnelės.

Medžiagų įvairovė

Krosnelių pakura yra uždengiama stiklu, atspariu karščiui. Kuriant skirtingų stilių krosneles, keičiasi ir stiklo forma bei dydis. Ištikimi klasikai renkasi šias krosneles. Jose stiklas yra tik priekinėje krosnelės dalyje. Panoraminis ar išgaubtas stiklas suteikia galimybę stebėti krosnelėje rusenančią ugnį iš skirtingų pusių.

Išskirtiniai krosnelių modeliai, kuriuose stiklas įrengiamas iš šonų ar priešingose pusėse, leidžia krosnelę įrengti ties skirtingų patalpos zonų riba, pavyzdžiui, virtuvę ir svetainę skiriančioje vietoje. Taip ugnis, liepsnojanti krosnelėje, matoma tiek būnant virtuvėje, tiek leidžiant laiką svetainėje.

Pačiai krosnelei gaminti šiandien naudojamas ne tik ketus. Jau nieko nestebina plieninės, muilo akmens, emalio, marmurinės arba pagal specialius užsakymus pagamintos rankų darbo krosnelės. Spalvų ir papuošimų įvairovei taip pat nėra ribų. O kur nėra ribų – ten laisvė fantazijai.

Pačių susikurtos krosnelės

Krosnelių gamintojai, stengdamiesi įtikti įnoringiausiems klientams, siūlo tokius krosnelių modelius, kuriuos kiekvienas užsakovas gali pats susikomplektuoti. Pavyzdžiui, jei Jums nepatinka arba tiesiog nedera Jūsų namų interjere pasirinktos krosnelės kojelės, jas galite pasirinkti iš keleto siūlomų variantų. Pasirinkę ne tik patinkančias krosnelės kojeles, bet ir dekoro elementus, susikomplektuosite išskirtinio dizaino ir tik Jūsų namuose stovėsiančią krosnelę. O tikimybė, kad tokia pati krosnelė šildys dar kokius nors namus, lieka visiškai nedidelė.

Išskirtinės technologijos krosneles daro šiuolaikiškas

Kasdien tobulėjančios technologijos daro mūsų buitį vis patogesnę. Šios technologijos neaplenkė ir krosnelių, kuriose šiandien įrengiami termostatai, laikmačiai, o krosnelės valdymą palengvina netgi nuotolinio valdymo pultelis. Įvairūs kiti techniniai sprendimai didina krosnelių naudingumo koeficientą. Taip vis daugiau deginamo kuro virsta šiluma, didėja krosnelės išskiriamos šilumos temperatūra, tolygiau ir efektyviau pasiskirsto išskiriama šiluma bei mažėja degimo atliekų kiekis.

Siekiant kuo daugiau ekologiškumo ir darnaus santykio su gamta, kai kurios krosnelės gaminamos ir iš perdirbtų atliekų. Pavyzdžiui, iš geležinkelio bėgių, automobilių variklių ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.