Kurti santykius iš asmeninės naudos sugeba daugelis žmonių, tačiau verta žinoti, kad jų kūrimas dažniausiai ir yra paremtas būtent nauda sau. Santykiai kuriami tam, kad geriau jaustumėtės jūs. Sėkmingi santykiai reiškia, kad abi pusės dėl jų jaučiasi geriau nei jautėsi prieš tai. Esmė ir yra sukurti tokius santykius, kad jų nauda būtų akivaizdi abiem pusėms. Tačiau, jeigu nauda yra vienpusė, tuomet tokie santykiai yra pasmerkti žlugti. Tai labiausiai liečia finansų klausimą. Įvairios manipuliacijos finansų klausimais dažnai tampa santykių pabaiga. Taip nutinka dėl to, kad pasirenkami ne tinkami partneriai ar partnerės. Taip pat reikėtų daugiau domėtis, kaip tų manipuliacijų reikėtų išvengti.

Jeigu jūsų antroji pusė subtiliai reikalauja, kad jai kažką nupirktumėte, tuomet reikėtų atsižvelgti į jos reakciją kai duodate neigiamą atsakymą. Jūs, pradėję santykius, neįsipareigojate išlaikyti antrosios pusės ar tenkinti kažkokius reikalavimus kaip vergai. Paprastai kalbant, jeigu davus neigiamą atsakymą, bus matoma, kad antroji pusė bando jus sugėdinti ar pažeminti, tuomet tai būtų laikoma eiline manipuliacija. Turite būti budrūs, nes tai gali kaip reikiant kirsti per savivertę. Neretai žmonės jaučiasi tiesiog niekam tikę, kad negali patenkinti antrosios pusės reikalavimų, kurie dažniausiai yra nepagrįsti, nepagarbūs, tuo labiau – žeidžiantys.

Ne mažiau svarbu yra atsižvelgti į keliamus „reikalavimus“. Kartais kai kurie žmonės jaučiasi manipuliuojami visai be reikalo ir iš to padaro didžiulę problemą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų antroji pusė reikalauja, kad sumokėtumėte už kažką, nes ji jau išleido visus pinigus apmokant už kitus buitinius dalykus, tuomet natūralu, kad prieš tai mažiau prisidėję, dabar daugiau prisidėti turite patys. Priešingu atveju, tai jau būtų manipuliacija iš jūsų pusės. Racionalūs prašymai ir paaiškinimai nėra manipuliacijos – tai tiesiog sveikas protas.

Kaip bebūtų, tiesiog reikėtų atsižvelgti į visą kontekstą. Turite suprasti, kad užgaidų netenkinimas ir pykčio liejimas, kad kažkuo nepasirūpinate, turi būti vienas iš ženklų, kad jumis bandoma manipuliuoti. Jeigu jūs neturite galimybės kažko apmokėti, tuo labiau – tai, kad nebūtina buityje, o dar esate gėdinami, tuomet tai yra manipuliacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *