komandos formavimasŠiais laikais apie komandos formavimą kalbama labai daug, kadangi visi puikiai žino, kad visa vieningai dirbanti įmonė yra pasiruošusi našiau dirbti ir tuo pačiu pasiekti geresnius rezultatus. Komandos formavimas yra didelis žingsnis ne tik link inovatyvaus verslo, tačiau tuo pačiu ir link geresnių rezultatų.  Deja, toli gražu ne visi verslininkai supranta, kaip tai yra svarbu ir kodėl iš pirmo žvilgsnio toks paprastas dalykas gali būti toks reikšmingas.

Komandos formavimas savarankiškai

Savarankiškai išmokti suformuoti komandą ir paskatinti visus vieningai dribti vardan geresnių rezultatų gali būti gana sunku. Visgi – įmanoma, tad pateikiame kelis paprastus patarimus.

  • Pirmiausia rekomenduojama bandyti pagerinti situaciją tarp skirtingų darbuotojų. Taigi, pradėkime link to, kad didelėse įmonėse labai dažnai darbuotojai paprasčiausiai nepažįsta vieni kitų. Žinoma, galbūt ir nėra poreikio, kad visi puikiai sutartų, kadangi didelė tikimybė, kad jie paprasčiausiai nesusitiks. Tačiau jeigu bandysite skaidyti biurais arba net stalais – tokiu atveju pagerinsite situaciją, kadangi žmonės vieni kitus pažinos ir maloniau bendraus, geriau jausis.
  • Rekomenduojame nuolatos ir reguliariai organizuoti įvairias išvykas, kurių metu darbuotojai geriau pažins vieni kitus ir tuo pačiu maloniau bendraus, galbūt atras vienodus interesus ir susitiks po darbo. Tokios išvykos dažniausiai organizuojamos pačių įvairiausių švenčių metu ir jau seniai pastebėta, kad jos turi tik naudą.
  • Labai svarbu, kad visi komandos nariai tiksliai žinotų – kokių tikslų yra siekiama ir kokia yra apskritai įmonės pozicija tam tikrais klausimais. Atrodo keista, kad įmonės darbuotojai gali nežinoti, kaip svarbu tiksliai įvardyti tikslą. Deja, daugelis darbuotojų to nežino ir paprasčiausiai apie tai nepagalvoja, tad tikslus tikslo įvardijimas gali būti labai didelis žingsnis link geresnių rezultatų.

Tokia smulkmena kaip komandos formavimas gali labai teigiamai paveikti įmonę ir padėti darbuotojams našiau dirbti. Kai jie žino vardan ko dirba – tuo pačiu siekia ir kur kas geresnių rezultatų.

Komandos formavimas su specialistais

Visi mūsų išvardyti patarimai gali pasirodyti labai paprasti ir labai paviršutiniški, tačiau jeigu pabandysite juos įgyvendinti – pamatysite, kad galite susidurti su labai daug problemų. Tai atrodo paprasta tik iš pirmo žvilgsnio, kad nieko keisto, kad daugelis įmonių tokio tipo darbams samdosi profesionalus, kurie padeda suburti įmonę ir tuo pačiu ugdyti lyderį.

Kadangi šiuo metu gana daug specialistų teikia tokio tipo paslaugas, natūralu, kad labai naudinga kuo daugiau jų palyginti ieškant geresnio varianto. Žinoma, paslaugos yra įkainojamos, tad verslininkai dėliojasi pliusus ir minusus, kad galėtų apsispręsti, ar jiems tai tinka, ar ne.

Pirmiausia verta paminėti, kad su Jumis dirba profesionalai, kurie yra pasiruošę suteikti kvalifikuotas paslaugas ir tikrai gausite naudą. Kokio ji bus lygio – priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau nauda – bus.

Yra labai daug įvairių būdų, kurie gali padėti suburti komandą. Specialistai žino labai daug įvairiausių galimybių ir kiekvieną jų gali pritaikyti labai skirtingais atvejais. Žinios, šiuo atveju, yra karalius, kadangi skirtingos teorijos yra pritaikomos skirtingai praktiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.