Medalių gamybaApie tai, kad vaikai juda per mažai, kalbama gana daug, tačiau kartais atrodo, kad dalis tėvelių tiesiog negirdi medikų perspėjimų, kad toks sėslus ir pasyvus gyvenimo būdas gali tapti sunkių ligų priežastimi. Tad, situaciją bando gerinti mokyklos, kurios organizuoja įvairias mokinių varžybas, estafetes ir taip bando vaikus sudominti sportu ir sveiku gyvenimo būdu. Visgi, tokie sportiniai renginiai – tikras iššūkis mokytojams, kurie ir turi sudominti vaikus juose dalyvauti. Štai keletas idėjų, kurios paskatins vaikų susidomėjimą.

Prizai visada motyvuoja

Kokios varžybos, jei po finišo niekas negauna apdovanojimų? Ant kaklo užkabintas medalis ar laimėtojo taurė nudžiugintų ir mažą, ir didelį, todėl prizai yra būtina kiekvienų varžybų dalis. Medalių gamyba užtrunka kelias dienas, šios paslaugos kainos nėra neįkandamos, todėl vaikus tikrai galima apdovanoti už pastangas. Tiesa, kartais kyla klausimas ar apdovanoti tik laimėtojus, ar visus dalyvavusius. Pastaruoju atveju, medalių gamyba gali kainuoti gerokai daugiau nei leidžia mokyklos finansinės galimybės, be to, varžybos iš esmės netektų savo prasmės. Tad apdovanoti reiktų tik geriausiuosius, o kad pralaimėję nenusimintų, galima suorganizuoti vaišių stalą, ant kurio puikuotųsi sveiki ir skanūs patiekalai.

Klasės valandėlė su profesionaliu sportininku

Kai klasės valandėlės metu apie sveiką gyvenimo būdą kalba auklėtoja, kuriai „iš viršaus“ yra nuleista tokia užduotis, niekam neįdomu. Viskas gerokai kitaip, jei vaikai kvietimą į sporto varžybas išgirstų iš profesionalaus sportininko, kuriam sportas yra gyvenimo būdas, darbas bei aistra. Tiesa, visai nebūtina į svečius kviesti garsaus krepšininko ar atleto, kartais pakanka ir žmogaus, kuriam sportas pakeitė gyvenimą. Tikros ir žmogiškos istorijos jaudina ir užkabina vaikus.

Pokalbis su tėveliais

Tėvai kartais patys nesupranta, kodėl mokytojai iš kailio neriasi, organizuodami sporto varžybas, geriau tuos pinigus skirtų ekskursijai į muziejų ar kito teatrą. Taigi, kol tėveliai nesupras, kodėl sportinių renginių reikia vaikams, situacija nesikeis. Tad, klasės auklėtoja per tėvų susirinkimą turėtų akcentuoti ne tik vaikų mokymosi rezultatus ar elgesį klasėje, bet ir tai, kodėl sportas yra svarbus augančiam organizmui ir paskatinti tėvus motyvuoti savo vaiką dalyvauti tokiuose renginiuose. Mokytojų ir tėvų bendradarbiavimas gali duoti puikių rezultatų.

Straipsnį parengė Gravideja.lt

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *