Kaip degintis, kad nepakenktumėte savo sveikatai

Odos vėžio simptomaiKiekvieną vasarą pirmos kelionės prie jūros ar ežero – tai geriausia proga pagaliau po žiemos pasiekti patrauklų įdegį ir jau po kelių valandų, praleistų pliaže, mėgautis karamelinio atspalvio oda. Tačiau grožis visada reikaluja aukų ir deginimasis saulėje – ne išimtis.

Odos vėžio simptomai – pasikeitę apgamai ar atsiradusios negyjančios žaizdelės ant kūno – yra beveik visais atvejais iššaukiami nesaikingo deginimosi saulėje ar soliariumuose. Neteisingai ir nesaugiai deginantis galbūt ir pavyks efektyviai pasiekti dailų kūno įdegį, tačiau tai gali kainuoti sveikatą.

Jeigu norite pasiekti optimalų rezultatą deginantis saulėje, tačiau išlaikyti sveiką odą, derėtų paisyti svarbiausių taisyklių, kurių dėka gausite gražų įdegį ir tuo pat metu apsisaugosite nuo odos vėžio rizikos. Žinoma, jeigu tokie odos vėžio simptomai kaip asimetriški, dideli ar nevienodos spalvos apgamai jau yra ant jūsų kūno, jokiu būdu nesideginkite ir kuo greičiau kreipkitės į savo dermatologą.

  • Tegul oda spėja apsiprasti su ankstyvos vasaros saule. Nepulkite kristi ant saulės pliaže vos atėjus karštosioms dienoms.
  • Venkite dienos laiko, kai saulės žala didžiausia. Tai yra 11-15 valanda dienos. Tokiu metu geriau laiką leisti šešėlyje arba apsigaubus lengva vasariška skraiste ir skrybėle.
  • Itin karštomis dienomis saulės lengviausiai pasiekiamas kūno vietas išsitepkite apsauginiu kremu nuo saulės. Taip pat geriau pirkite brangesnį ir stipresnį apsauginį kremą – papildoma apsauga nepakenks.
  • Kremą nuo saulės poveikio reikia teptis apie pusvalandį iki pasirodymo saulėje. Taip pat nepamirškite pasitepti tokių veido vietų kaip ausys, kaklas, pečiai – šiose srityse yra linkusi atsirasti bazalioma arba karcinoma.
  • Geriau vengti soliariumo. Tai – gryniausias UV spindulių šaltinis, kuris odai tikrai niekuo nepadės, o tik pakenks. Jei vis tik norite nors truputį įdegti žiemos metu – soliariumuose taip pat deginkitės apsisaugoję kremu nuo saulės.
  • Stebėkite savo kūno apgamų būklę. Jeigu esate saulės vonių mėgėjas, turite stebėti savo kūną daug dažniau nei įprastai. Pavojingiausi piktybinių apgamų simptomai: asimetrija, nelygūs krašteliai, didesni nei 6 mm apgamai, rudos ar juodos spalvos netolygumas.

 

 

Parašykite komentarą