Absoliučiai visi trokštame sveiko, laimingo ir viskuo aprūpinto gyvenimo. Tačiau tam, jog turėtume viską, ko trokštame, privalome ir sunkiai dirbti bei sumanyti, kaip uždirbtus pinigus išleisti ar taupyti. Investavimas į tam tikrą turtą – puikus būdas užtikrinti ilgalaikį pinigų šaltinį ateityje.

Kas yra investavimas ir kodėl verta investuoti?

Investavimas – tai jūsų pinigų naudojimas, siekiant išsaugoti ir turimo padidinti kapitalo vertę. Pinigų investavimas – tai jų „įdarbinimas“, nes investuoti pinigai leidžia turėti dar daugiau pinigų, tai neribotas pinigų šaltinis. Investicijos visai kas kita nei verslas – investuodami pinigus neprivalėsite jiems skirti nuolatinės priežiūros, be to, darbas su investicijomis niekada nesustoja. Investuotiems pinigams nereikia ilsėtis taip, kaip bet kuriam pasamdytam darbuotojui. Prieš klausiant savęs, kur geriausia investuoti pinigus, privalote suprasti, jog investicijų tikslas – uždirbti kuo daugiau pinigų nei investavote. Nuolatinis pinigų sumos augimas yra pagrindinis investicijų bruožas. Todėl, jei manote, jog įsigiję naują daiktą, sėkmingai investavote, neskubėkite – jei daiktas nėra toks vertingas, kad neštų papildomą pelną, vadinasi, jo vertė tik mažėja ir jis negali būti laikomas investicija. Kai kurie žmonės džiaugiasi, jog investuoja savo laiką į tam tikrą veiklą, tačiau tai veikiau darbas, nei investicija – už jūsų išnaudotą laiką gausite atlyginimą, tačiau ne daugiau pinigų, kaip turėtų būti investavimo atveju.

Kur investuoti pinigus?

Supratus, kad investicijos gali būti naudingas būdas gauti pajamų, svarbiausias klausimas – kur investuoti. Galima investuoti į daugybę skirtingų dalykų iš daugybės skirtingų sričių. Renkantis, kur investuosite savo turimas santaupas, būtina ieškoti jums priimtiniausio varianto. Dažnai sutrinkama, kaip investuoti pinigus į obligacijas. Tai gali būti taip pat paprasta, kaip ir kiti investavimo būdai. Jūs perkate obligacijas ir skolinate tam tikrą lėšų sumą kokiai nors kompanijai ar valstybei, o už šias lėšas besiskolinantieji įsipareigoja mokėti palūkanas. Tokios investicijos rizika yra ganėtinai maža, nors visuomet išlieka galimybė, jog jūsų pasirinkta įmonė gali bankrutuoti ir nepajėgti išmokėti obligacijų. Populiarus ir kitas būdas – investavimas į akcijas. Akcijomis vadinami tam tikri vertybiniai popieriai, suteikiantys tam tikrą teisę į kompanijos turtą ir jos pelną. Tai galimybė tapti turto bendrasavininku, kuriam priklausys dalis lėšų, gaunamų iš kompanijos pelno. Investicijos iš akcijų naudingiausios pasirinkus ilgalaikį bendradarbiavimą. Tiesa, visuomet išlieka rizika, jog kompanija, į kurią investavote, niekada neturės pelno, tačiau renkantis tarp obligacijų ir akcijų, geriausia pasirinkti pastarąsias. Galite įdarbinti pinigus ir investuodami į įvairius investicinius fondus, tokius kaip Paskolų klubas. Tai tarsi akcijų ir obligacijų suderinimas. Eiliniai investuotojai patiki pinigus fondui. Mažiausia galima investicija neretai – vos 5 eurai.

Kodėl svyruoja investicijų vertė?

Kad ir kaip gerai apsvarstytumėte savo investavimo galimybes, negalite visiškai užtikrinti, jog iš pasirinktų investicijų tikrai gausite pelno ateityje. Ekonomika gali būti nenuspėjama, vadinasi, investicijos – tai pat. Investicijos dažnai gali svyruoti dėl to, kad ekonomika priklauso nuo žmonių psichologijos, jų mąstymo būdų, o žmonių reakcijos į skirtingus reiškinius taip pat yra skirtingos. Be to, įtakos investicijų svyravimams turi ir pasaulio politiniai įvykiai: kiekvienas priimtas įstatymas, reforma, vykdomi karo veiksmai ir pan. Investuodami privalote įvertinti visas galimas rizikas, pagal jas apibrėžti savo investavimo strategijas. Atminkite, jog norėdami investuoti, pirmiausia privalote išmokti taupyti. O sėkmingas investavimas yra ilgalaikis procesas, kurio metu jūsų investuotų pinigų kiekis privalo augti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *