Mažyliai ypatingi tuo, jog suaugusiems įprasti baldai jiems atrodo tiesiog didžiuliai. Vos kelerių metų amžiaus vaikui net ir įprasta valgomojo kėdė atrodo tarsi didžiausias pasaulyje kalnas, į kurį reikia įkopti. Tačiau neretai tokios mažųjų neklaužadų ekspedicijos baigiasi didesnėmis ar mažesnėmis traumomis. Žinoma, nuolat vaikučių nuo tokių negandų apsaugoti yra neįmanoma, tačiau aplinkoje, kurioje nėra galimybės kiekvieną sekundę prižiūrėti, ką veikia atžalos, tokius pavojus eliminuoti būtina. Čia į pagalbą pasitelkiami vaikų darželio baldai, kurie būna specialiai pritaikyti mažyliams.

Pagrindinė ypatybė, kurią turi vaikų darželio baldai – mažiesiems naudotojams pritaikytas dydis. Tai reiškia, kad kiekviena spintelė ar komoda, turinti dureles ar stalčius, turi ir lengvai mažyliams pasiekiamas rankenėles. Tik tuomet, kai norimi pasiekti objektai yra ranka pasiekiami, sumažėja nelaimingų atsitikimų tikimybė. Dėl šios priežasties yra itin svarbu, kad įvairios drabužių kabyklėlės ir spintelės būtų optimalaus aukščio, tokio, kuris nesukeltų diskomforto. Ta pati taisyklė galioja ir, tarkime, tualetų pertvaroms. Juk nuo mažens reikia ugdyti mažylius savo gamtinius reikalus atlikti privačiai, tačiau tam taip pat turi būti užtikrinamos sąlygos.

Pagrindinis principas, kuris galioja kiekvienoje patalpoje, kurioje zuja vaikai – tvarkingumo. Juk net ir esant vienam mažyliui, jis gali net ir tvarkingiausią kambarį paversti betvarke. O ką bekalbėti apie darželius, kuriuose mažieji neklaužados po vieną nevaikšto… Tokiu atveju būtina prisiminti, jog darželio baldai turi būti tinkami optimaliai tvarkai palaikyti. Ką tai reiškia? Jei patalpoje bus per mažai įvairių spintelių ar daiktadėžių, vaikučiai neturės kur sudėti žaislų ar kitų daiktų, tad jie visi mėtysis kampuose. Tačiau jei bus pasirūpinta optimaliu kiekiu įvairių baldų, tuomet vaikus be vargo galima išmokyti sudėti daiktus tvarkingai. Juk net ir suaugusieji žino, kad kiekvienas daiktas turi savo vietą, tad kodėl to nuo mažų dienų nepradėjus diegti mažiesiems?

Tinkami vaikų darželio baldai gali būti panaudojami kaip puiki priemonė, kuri ne tik padeda ugdyti įvairius gyvenimo įgūdžius, tačiau ir lavinti mažylius kaip asmenybes. Atsakomybės ir tvarkos įgūdžiai, įskiepyti dar ankstyvoje vaikystėje, neabejotinai pravers visą likusį gyvenimą.

1 thought on “Kuo svarbūs kasdien naudojami vaikų darželio baldai?

  1. Svarbu, kad baldai mažyliams būtų minkšti ir be kažkokių didesnių kampų, kad būtų kuo mažesnė tikimybės susižeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.