Kas yra Google Street View? Geriausiai į šį klausimą atsakinėti vaizdais. Štai, kad ir tokiais:

Pasižiūrėjote? Patiko? Dabar pereikime prie reikalų. Tokius vaizdus fotografuoja ne Google automobilis. Jis paprasčiausiai nepatektų visur, iš kur padarytos nuotraukos. Tai daro paties Google akredituoti fotografai. Lietuvoje yra vos keletas, nes ne bet kas gali padaryti tokias nuotraukas ir jas sujungti į virtualųjį turą.

Ir tai nėra nemokamai…

Google Street View yra puikus būdas pristatyti savo verslą ir… užmaskuoti jo trūkumus. Labai paprasta istorija. Kai Lietuvoje pasirodė Google automobilis, visi puolė žiūrėti, ar jau atsirado nuotraukos, kur matytųsi kažkieno biuras, restoranas ar pastatas. Rezultatas pradžiugino ne visus. Kai kurios įmonės pamatė, kad jų biurai yra iš dalies uždengti tuo metu stovėjusių mašinų, kai kur stovi šalimais net šiukšlių konteineriai su nuolatiniais jų lankytojais. Tokie vaizdai tikrai nepatrauklūs, o ir klientams geriau nerodyti. Ką padarė Google? Jie pasiūlė patiems padaryti gražias nuotraukas, aprodyti savo išorę, net vidų ir taip pakviesti žmones virtualiai apžiūrėti biurus, restoranus, viešąsias erdves. Visa tai labai patinka verslo atstovams ir jų klientams. Prieš užeidamas galiu pamatyti, kaip jų biuras atrodo, kad tikrai rasčiau ir neklaidžiočiau aplink – juk tai tiesiog nuostabu! Google Street View yra kaip tik ta reklaminė priemonė, kurios trūko.

O dabar apie pinigus. Nemokamos reklamos šiandien jau nėra. Arba ji tokia nekokybiška, kad neapsimoka net veltis į tokius pasiūlymus. Tiesiogiai Google už savo verslo Street View mokėti nereikia. Bet reikia sumokėti akredituotam fotografui už visą jo darbą. Google Street View fotografuojamas kas keli metrai. Kiekviena nuotrauka sujungiama į virtualų turinį. Google administratoriai dar viską turi patikrinti ir patvirtinti. Nekokybiškai padarytame virtualiame ture perėjimas nuo vieno vaizdo prie kito gali būti nesklandus – per sienas – todėl šį darbą gali atlikti tik specialiai apmokytas fotografas. Ne, savo išmaniuoju telefonu, turinčiu panoraminio fotografavimo funkciją, taip pat tokių vaizdų nepadarysite. Kitaip sakant – profesionalus samdyti reikės.

Kiek tai kainuoja? Viskas priklauso nuo patalpų dydžio ir kiek kadrų reikia padaryti. Dėl to vieningos kainos nėra. Ar jums to tikrai reikia? Geriau aptarkite su fotografu tiesiogiai. Jis daręs šimtus virtualių turų visoje Lietuvoje, todėl atsakys į šiuos klausimus kur kas konkrečiau. Kur tokį rasti? www.verslopanorama.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.