Eksploatuojant automobilį daugumai vairuotojui nėra svarbios smulkmenos apie tai kokios detalės reikalingos remontui ar kokio gamintojo variklio alyva įpilti. Nors nuo šių dalykų priklauso automobilio ilgaamžiškumas ir vairavimo saugumas, eiliniam vairuotojui per daug sudėtinga ir neįdomu gilinti į atsarginių dalių specifikacijas ir užsiimti geriausių dalių paieška. Ne veltui didžioji dalis vairuotojų renkasi padangas tik pagal pagrindinius išmatavimus ir kainą, nekeipdami dėmesio į visas kitas savybes. Gamintojai ir padangų pardavėjai akcentuoja, ad padangas reikia rinktis taip pat rūpestingai kaip bet kokią kitą prekę.

Visi automobiliai skirtingi

Lengviausia padangas išsirinkti pagal automobilio modelį. Dauguma parduotuvių internete yra sukūrę patogius paieškos modulius kur užtenka įvesti automobilio modelį pavyzdžiui Audi   Q5 ir jums rodo tik tas padangas kurios tinka būtent jūsų autmobiliui pagal metus, variklio galingumą ir komplektaciją. Kiekvienas automobilio modelis sveria skirtingai, todėl padangos kurios tinka lengviesiems automobiliams netinka didesnio pravažumo miesto visureigiams, nors iš pažiūros ir nematytumėte jokio skirtumo.

Laikykitės gamintojų rekomendacijų

Padangas pagal modelį reikia rinktis dėl keletos priežasčių. Tik su tinkamomis padangomis kurias nustatė gamintojas, jūs galite tikėtis tikslaus automobilio valdymo, gero stabdymo, pagreitėjimo ir triukšmo lygio. Padangų modelių yra keli šimtai tūkstančių, tuo tarpu jūsų automobilis yra vienas. Pasitikėti vien tik pardavėjo nuomone negalima, patikimiau ieškoti informacijos keliuose skirtinguose šaltiniuose ir priimti sprendimą savo galva. Galima pasinaudoti padangų pirkimo gidu. Visų irma padangos parenkamos pagal ratlankio dydį. Jei vežate sunkius krovinius, svarbu žinoti ir maksimalų vienos padangos apkrovos svorį. Padangos triukšmo lygio aukštas balas dar nereiškia, kad važiuojant automobiliu bus tylu lyg bažnyčioje. Šiuo atveu kur kas svarbesnė bendra automobilio garso izoliacija kėbulo apačioje ir ratų arkose. Neintensyviai eksploatuojant, naujomis padangomis galima nuriedėti ir 50 tūkstančių kilometrų jei naudojate du komplektus. Ypatingą dėmesį renkantis padangas turi skirti visureigių ir mikroautobusų vairuotojai. Šiems automobiliams dėl jų svorio ir specifinių naudojimo sąlygų netinka standartinės padangos, nors pagal matmenis ir galėtumėte nupirkti pigesnes padangas iš lengvųjų automobilių kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.