Sveikata

Viskas, ką reikia žinoti apie nuospaudas

Nuospaudos  – tai itin nemalonus ir skausmingas kojų odos darinys, kuris susiformuoja dėl netinkamos avalynės ir jos sukeliamos trinties ant odos paviršiaus. Taip pat būdingos ir nuospaudos ant delnų, ypač jeigu ilgai ir intensyviai dirbama su tam tikrais įrankiais. Nuospaudų gydymas yra būtinas, jeigu atsiranda uždegimas.

  • Nuospaudos gali atsirasti pavasarį dėl vitaminų trūkumo, ypač kai trūksta vitamino A.
  • Nuospaudos labiau būdingos moterims, kadangi jos avi ankštus ir trintį sukeliančius batelius.
  • Kartais pėdų nuospaudos tam tikrose pėdų vietose gali parodyti ir vidaus organų ligas. Pavyzdžiui, pėdų kraštuose esančios nuospaudos rodo, kad pablogėjusi sąnarių veikla, o jeigu mazoliai atsirado vidinėje pėdų pusėje – kažkas negerai su stuburu.
  • Jeigu atsiradusi nuospauda yra be uždegimo, vadinasi, ją dar galima išgydyti namų sąlygomis. Geriausias būdas atsikratyti nuospaudos namų sąlygomis, tai apvynioti ją svogūno griežinėliu, ilgai palaikius išbrinkinti vandenyje ir pašalinti.
  • Liaudiškas ir patvirtintas būdas pašalinti nuospaudą – kelias dienas ją tepti kamparo spirito skiediniu, gerai išmirkius karštame vandenyje ir nusausinus užklijuoti vyšnios sakų, ir po kelių dienų ištraukti kaip rakštį – pamatysite, nuospauda išsitrauks su visa šerdimi. Nuospaudų gydymas yra tikrai nesudėtingas.
  • Taip pat norint išvengti nuospaudų būtina palaikyti tinkamą kojų higieną. Šiltuoju metų laiku vaikščiokite basomis, taip pat reguliariai šveiskite pėdų odą pemza.
  • Ne visiems žinoma, tačiau nuospaudos taip pat atsiranda ir dėl įgimtų pėdos deformacijų. Pilnapadystė arba išsišokęs pėdos kauliukas kaip ir kitos pėdos deformacijos gali lemti dažnesnį nuospaudų atsiradimą.
  • Tokiais atvejais ortopedai gali pasiūlyti nešioti specialius įdėklus avalynėje, kurie ištaisytų pėdos padėtį ir padėtų išvengti nuospaudų susidarymo.

Pėdos – kaip ir kiekviena mūsų kūno dalis – atlieka savo unikalią funkciją ir yra be galo svarbi elementariam žmogaus atliekamam veiksmui – vaikščiojimui – todėl turime rūpintis jomis. Nuolatos apžiūrėkite savo pėdas – jeigu pastebėjote ryškesnius odos sukietėjimus, išmirkykite savo kojas ir nušveiskite negyvą odą pemza bei pradėkite nešioti platesnę avalynę, nesukeliančią pėdos trinties su bato sienelėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *