Greiti kreditai sudomina prireikus papildomų pinigų. Vienais atvejais skolinamasi apgalvotai, o kitais, deja, ne visai. Yra keletas svarbių aspektų, kurie kažkodėl praleidžiami. Ir vėliau grąžinimo procesas pasunkėja.

Pasiskolinti atrodo paprasta. Ypač šiais laikais, kai pinigus į sąskaitą galima gauti kone tuoj pat. Tačiau užuot žavintis išskirtine kreditų gavimo sparta vertėtų geriau įsiskaityti į sąlygas. Nes kartais imama ir praleidžiama kas nors, kas vėliau turi nemažai įtakos grąžinimo procesui. Štai kaip skirtingai žmonės skolinasi:

  • spontaniškai / apgalvotai;
  • pasirinkę pačią pirmą bendrovę / apsvarstę kelių kreditų bendrovių taikomas sąlygas;
  • norėdami įsigyti ką nors prestižinio / pajutę realų pinigų poreikį svarbioms reikmėms.

Kaip suprantate,  šioje srityje yra ryškių priešpriešų. Turbūt nereikia nė aiškinti, kad imti kreditą spontaniškai nėra gerai. Aišku ir tai, kad verta pasidomėti bent kelių bendrovių teikiamais kreditais. Na, o labiausiai akcentuotinas punktas yra susijęs su prestižinėmis prekėmis. Greiti kreditai skirti ne tam, kad žmogus įsigytų ką nors „kieto“.

Pagrindiniu rodikliu skolinantis dažniausiai laikoma suma. Juk yra skirtumas, ar tai 300, ar 1000 eurų. Būtų neprotinga neatsižvelgti į sumos dydį. Bet tai tikrai ne vienintelis dėmesio vertas dalykas. Na, gerai, dar svarbu palūkanos. Bet ir tai ne viskas.

Sutarties trukmė

Taip, šie du žodžiai, kuriems skyrėme visą eilutę, yra išties reikšmingi. Jie skolinantis itin aktualūs. Greiti kreditai yra įforminami tam tikromis sutartimis, kuriose, aišku, nurodoma trukmė. Sakykim, pasiskolinate 500 eurų. Yra skirtumas, ar juos grąžinti turėsite per 3 mėnesius, ar per pusę metų. Tai tikrai svarbu; patvirtinama, kad nereikėtų skolintis spontaniškai.

Registracijos mokestis

Registracijos mokestis, galbūt ir įvairūs administravimo mokesčiai – kad ir kaip juos pavadinsi, prieš imant kreditą privalu pasidomėti, kokie mokesčiai taikomi. Nes gali būti, kad vienas kitas papildomas euras, kurį reikės atseikėti, sumažins realią kredito vertę. T. y. jei pasiskolinate 300 eurų, o 10 eurų (neskaitant palūkanų) sumokama kredito teikėjams, tai naudotina suma tampa 290 eurų. Tad apie mokesčius itin pravartu išsiaiškinti. Ypač tada, kai norima gauti būtent tokio dydžio kreditą, kiek tuo metu konkrečiai reikia.

Grąžinimo termino pratęsimas

Svarbu išsiaiškinti, ar prireikus galima pratęsti kredito grąžinimo laikotarpį arba atidėti mokėjimą. Jei taip, klaustina dėl pratęsimo / atidėjimo kainos. Jei atrodo, kad situacija turėtų klostytis stabiliai, vis vien nepraleiskite šio aspekto. Kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro.

Greiti kreditai – ne tik finansinė pagalba. Pasiskolinti – ne tik priimti finansinį sprendimą. Imti kreditą – tai klausti ir atsakyti. Kartais susikoncentruojama į sumą, o kiti dalykai lieka tarsi nuošaly. Bet jie neturėtų likti nuošaly. Sutarties trukmė, registracijos mokestis, grąžinimo termino pratęsimas – viskas turi įtakos tolimesniam procesui, t. y. pinigų naudojimui ir grąžinimui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *