Virtuvės baldai: Top 5 virtuvės dizaino idėjos

virtuvės baldaiVirtuvė – namų širdis. Joje ne tik gimsta nuostabi vakarienė ar šventiniai pietūs, bet ir renkasi artimieji, mielai kavutę gurkšnoja draugės, o kai kurie žmonės virtuvėje tiesiog mėgsta pabaigti dienos darbus. Tad, nieko nuostabaus, kad kuriant namų interjerą, šiai erdvei skiriamas ypatingas dėmesys. Virtuvės baldai, išplanavimas ir dekoravimo sprendimai turi sukurti funkcionalią, jaukią ir svetingumu alsuojančią erdvę, kurioje norėtųsi būti ir leisti laiką. Taigi, pristatome šių metų virtuvės interjero tendencijas, kurios gali paversti jūsų virtuvę išskirtinai stilinga ir jaukia.

Nebijokime spalvų

Lietuviai yra šiek tiek konservatyvūs žmonės, todėl naujoves į namų interjerą įsileidžia tik po didelių svarstymų ar interjero dizainerio įkalbinėjimų. Paprastai virtuvės baldai ir sienos mums asocijuojasi su blankiomis, pastelinėmis spalvomis: smėlio, kremine, balta ar švelniai rusva, tačiau kuriant tokį vientisą interjerą iškyla monotonijos grėsmė. Tokią klaidą bandome ištaisyti pasitelkdami įvairiausius dekoravimo atributus, tačiau dizaineriai siūlo šiais metais su jais nepersistengti ir neapkrauti virtuvės nereikalingais mažmožiais. Jei norite savo virtuvei „įkvėpti“ gyvybės, rinkitės klasikinius šviesių ir tamsių spalvų derinius: juoda-balta, balta – bordo, smėlio spalva ir raudonmedis ir pan. Anot, dizainerių kontrastinga ir lakoniška spalvų paletė yra ne tik šių bet ir ateinančių metų tendencijų topas.

Tekstūrų maišymas ir derinimas

Kurį laiką virtuvėje buvo labai populiaru naudoti blizgius paviršius, tačiau dabar juos keičia įmantrios tekstūrų ir netradicinių formų kombinacijos. Garsiausi virtuvės interjero dizaineriai rekomenduoja naudoti plieną, stiklą, dirbtinį akmenį, medieną ar porcelianą. Šios medžiagos ir jų kombinacijos sukuria išties harmoningą matinių bei šviesą atspindinčių paviršių visumą. Beje, šias medžiagas nesunku pritaikyti prie likusio namų interjero, todėl virtuvė neatrodys lyg „balta varna“.

Virtuvės baldai be rankenų

Norėdami užtikrinti virtuvės baldų linijų bei faktūrų švarumą ir vientisumą, interjero dizaineriai visiškai atsisakė išorinės virtuvės furnitūros. Tad, siekiant sukurti šiuolaikiška virtuvę, derėtų rinktis virtuvės baldus, kurie neturi rankenų, o jas pakeičia ergonominiai grioveliai fasadinėse panelėse ar inovatyvūs sensoriai, kurie atdaro virtuvės baldus vienu piršto paspaudimu.

Modernus apšvietimas

Apšvietimas ne tik sukuria jaukumo pojūtį, tačiau yra neatsiejama funkcionalios virtuvės dalis. Virtuvės interjero dizaineriai jau kuris laikas rekomenduoja rinktis lubų ir darbo zonų apšvietimo kombinaciją.

Integruotos virtuvės technologijos

Į virtuvės baldus integruotos šiuolaikinės technologijos, sukuria ne tik maksimalų ergonomiškumą, kuris garantuoja visišką patogumą bei taupo vietą, bet ir idealiai įsilieja i bendrą virtuvės interjerą, todėl jis atrodo vientisas ir stilingas.

Visgi, kuriant virtuvės interjerą, reiktų nepamiršti, kad virtuvės baldai, apšvietimas ar technologijos pirmiausia turi būti funkcionalios. Be to, virtuvės baldų ir interjero tendencijos keičiasi kiekvienais metais, todėl kartais geriau aklai nesivaikyti naujausių madų, o rinktis seną, gerą ir patikrintą klasiką, kuri atspindėtų jūsų gyvenimo būdą.

Parašykite komentarą