verslo planasKas yra verslo planas? Neretai atrodo, kad tai stebuklingas dokumentas. Ar stebuklingas, ar ne, sunku pasakyti, tačiau visiškai aišku, kad norint parengti gerą verslo planą reikia nemažai padirbėti. Yra įvairių aktualių klausimų.

Svarbiausias klausimas – kodėl verslo planas rašomas. Pirmoji priežastis – taip pagrindžiamas ir patikrinamas sumanymas. Kai kada idėjos vertinamos tarsi pro rožinius akinius, o kai imate dėlioti mintis popieriuje, idėja išrutuliojama struktūruočiau. Antroji plano sudarymo priežastis – situacija tampa gerokai aiškesnė, nežinomieji x, y ir kiti tampa žinomaisiais.

Viena iš praktiškų plano pusių – lėšų poreikio apskaičiavimas. Nesunku suprasti, kad ši dalis sunkiai pamatuojama, kol nepradedama tikrai skaičiuoti. Vienais atvejais pasirodo, kad prireiks žymiai mažiau pinigų, nei tikėtasi iš pradžių. Kitais atvejais nudžiungama, nes išlaidos bus mažesnės. Na, o tai koreguoja ir tolesnius planus.

Kokios verslo perspektyvos? Gal yra daug galimybių įsitvirtinti? O gal, deja, nėra nei kiek stabilumo ir idėja ne tik abejotina, bet ir koreguotina? Geriau pripažinti silpnąsias sumanymo vietas, nei naiviai galvoti „kaip nors“.

Iš paminėtų dalykų galima formuoti išvadą, kad verslo planas nepaprastai naudingas, padedantis ne tik pagrįsti idėją, bet ir paversti situaciją aiškesne, netgi palankesne. Net jei pradedama vertinti tokį dokumentą skeptiškai, laikui bėgant vis tiek imama suprasti, kad plano parengimas yra itin tikslingas ir galintis atverti nemažai perspektyvų.

Ką gi, nesunku suprasti, kad verslo planas – ypač reikšmingas. Juo ne tik pagrindžiamas naujai gimęs sumanymas, bet ir sudėliojama daug nežinomųjų. Išsprendus tam tikras lygtis gaunami atsakymai.

Koks pavadinimas įmonei tinkamiausias ar kokia bus patalpų nuomos kaina – svarbu. Bet reikia aprėpti ne vieną ar du klausimus, o tai padaryti ir padeda verslo planas – atrodo, kad žvelgiama į žemėlapį, kuriame vaizduojama rinka, ir ieškoma geriausių sprendimų. Ar tie geriausi sprendimai randami greitai, ar tenka pagalvoti ilgiau, priklauso nuo konkrečios situacijos, bet – pasakysime dar kartą – verslo plano reikšmė didelė, net labai didelė.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.