kompiuterisŠi problema gana dažna. Įsijungiate kompiuterį ir laukiate, kol jis užsikraus, kad galėtumėte įsijungti paštą, interneto naršyklę, Word redaktorių ir pradėti dirbti. Kartais to tenka laukti apie 5 minutes. Tai nedovanotinas laiko švaistymas! Ugetfix.com portalo ekspertai mums patarė, ką galima padaryti, kad ši problema nebekankintų mūsų kompiuterio, net jei jis ir senas.

Išjunkite automatiškai paleidžiamas programėles

Kai tik paleidžiate kompiuterį, kelios programėlės turi pasileisti, kol resursai atsilaisvina kitoms svarbioms programoms. Tik arto labai reikia? Gal tone mažos programėlės, tokios kaip Dropbox, Google Drive ar OneDrive agentai yra labai reikalingos? Nemažai resursų „suvalgo“ ir savaime pasileidžiančios torentų siuntimo programos, Skype ar kiti „messengeriai“. Jų taip pat galima atsisakyti.

Kur tai padaryti? Paspauskite Alt+Ctrl+Del ir paleiskite Task Manager programą. Jame raskite polapį Startup ir pažymėkite Disable šalia kiekvienos nepageidaujamos programėlės. Kai perkrausite kompiuterį, jos automatiškai nepasileis – teks tai daryti rankiniu būdu. Ne visas programėles reikia išmesti. Būtinai palikite antivirusinę ir kitas saugumo programas. Lėtas kompiuteris yra niekis palyginus su žala, kurią gali padaryti virusai.

Pakeiskite savo kompiuterio diską SSD

Šiek tiek kainuosiantis sprendimas gali iš esmės pakeisti jūsų darbo su senu kompiuteriu principus. Jei kompiuteris stacionarus, jame kuo puikiausiai telpa papildomi 2,5 arba 3,5 colių dydžio kietieji diskai. Įsigykite vieną jų ir paleidinėkite kompiuterį iš SSD, o ne HDD. Tokiu būdu laukimas, kol užsikraus kompiuteris sumažės iki keliolikos sekundžių.

Jei SSD laikysite tik Windows 10 operacinę sistemą ir nustatymus, pakaks 128 GB talpos SSD. Jis kainuoja apie 50-55 eur. Jei reikia talpesnio rinkitės 256 arba net 512 GB už 180 eur. Pastarojo pakaks ir nešiojamam kompiuteriui.

Perinstaliuokite operacinę į Windows 10

Kartais perinstaliuoti kompiuterį tiesiog būtina. Aišku, prieš tai išsisaugojus reikalingus failus ar pasidarius atsargines kopijas debesies talpykloje ar USB laikmenoje. Net jei jūsų kompiuteryje jau yra Windows 10, atnaujinti ne pro šalį.

Po šių pagrindinių trijų veiksmų jūsų kompiuteris turėtų pasileisti greičiau. Jei vis tiek nepasileidžia greitai, gali būti, kad reikia pagalvoti apie kitas modifikacijas. Pavyzdžiui vidinės atminties RAM ir net procesoriaus, kuris atlieka visus reikalingus skaičiavimus. Šis atnaujinimas kainuos, tačiau naujo kompiuterio pirkti tikrai nereikės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.