Mano namai – mano tvirtovė. Tikriausiai pirmasis asmuo, ištaręs šį vis dar populiarų posakį, įsivaizdavo namą, kurį juosė patikima, nuo įvairaus pobūdžio pavojų apsauganti tvora (senovės laikais tai galėjo būti agresyviai nusiteikusios priešų gentys ar alkani laukiniai žvėrys, o šiandien dauguma nemėgstame kruopščiai prižiūrėtą veją mindžiojančių bei smalsiai besidairančių praeivių). Pasivaikščioję po nuosavų namų kvartalą ar apžiūrėję individualius namus, įsispraudusius tarp daugiabučių, retai prie pastarųjų neišvysime tvoros. Tvora – tarsi nebylus užrašas, skelbiantis, jog tai – mano privati teritorija, kurioje noriu jaustis saugiai ir nesu nusiteikęs sulaukti nepageidaujamų svečių.

Nusprendus savo teritorija apsitverti tvora, pirmiausiai pagalvojama ne apie kaimyną, kuris taip prieš kurį laiką padarė: tvora – ne mados atributas (tačiau, tinkamai parinktas, puikiai gali atlikti ir dekoro elemento vaidmenį), bet tam tikras funkcijas turinis statinys.

  • Visų pirma – apsauginė. Šiandien dažnai galime išvysti teritorijų, aptvertų neįsivaizduojamo aukščio betoninėmis tvoromis. Ir dažnam, praeinančiam pro šalį, į galvą ima plaukti tai neva paaiškinančios teorijos: galbūt šeimininkai slepia neįsivaizduojamo dydžio turtus? O gal vykdo nelegalią veiklą? Iš tiesų šiandien bet kuri tvora – klasikinė, segmentinė, kalviška, medinė ir panašiai – gali būti ne ką mažiau saugi nei iš pažiūros fiziškai neįveikiama mūro siena. Tereikia pasidomėti moderniomis apsaugos sistemomis, kurių dėka bus tinkamai apsaugotas jūsų turtas, o namas neprimins sugriežtinto rėžimo kalėjimo.
  • Tvora, kaip ir bet kuris kitas eksterjero elementas, atlieka ir estetinę funkciją. Norintieji išsikirtinės, grožiu bei individualiu skoniu dvelkiančios aplinkos, renkasi įmantriausiais ornamentais margintas kalviškas tvoras, kurios eiliniam namui suteikia originalumo. Tie, kurie nenori išskirti iš aplinkos bei vertina santūrumą, dairosi klasikinio stiliaus, ažūrinių ar medinių tvorų.
  • Nuosavos teritorijos ribų žymėjimas – dar viena ne ką mažiau svarbi funkcija, kurią atlieka tvoros. Net ir kaimuose, kuriuose dažną namą juosia iš pažiūros menka, lengvai peršokama tvora, tikimasi, jog pastaroji atskirs teritoriją nuo kaimynų žemės ar tiesiog apsaugos dailų gėlių darželį nuo vandališkai nusiteikusių prašalaičių.

Žvelgiant giliau, faktas, jog žmonės savo gyvenimo neįsivaizduoja be apsistatymo tvoromis, simbolizuoja pastarųjų susvetimėjimą, norą atsiriboti bei baimę. Kaimynai, pašlijus santykiams, savo nesantaiką dažnai išreiškia tvoros įrengimu ar esamos paaukštinimu, padarymu aklinesne. Reikia tikėtis, jog jūsų sprendimas statyti tvorą paremtas straipsnyje minėtų saugumo, teritorijos apibrėžimo bei estetikos poreikių išpildymu ir tai nėra paslėptų psichologinių problemų proveržis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *