Butai, Prekyba, Statyba ir remontas, Verslas

Nauji butai Vilniuje. Trumpa mikrorajonų apžvalga

Nauji butai Vilniuje tikrai nemaža investicija. Norėdami būti užtikrinti, kad ji, laikui bėgant, nenuvertės, rinktis turite atsakingai, gerai įvertinę įvairiausius aspektus. Labai svarbu ne tik, kad pats butas būtų kokybiškai pastatytas ir įrengtas, bet didelę reikšmę turi ir aplinkos infrastruktūra, susisiekimas, artimiausios paslaugos ir pan. Visa tai labai priklauso nuo pasirinktos naujojo buto vietos, tai yra nuo Vilniaus mikrorajono. Todėl labai svarbu visapusiškai išanalizuoti informaciją apie jus dominantį mikrorajoną. Verta pasidomėti ir tuo, ką apie savo mikrorajoną mano patys gyventojai. Tad pateikiame trumpą apžvalgą pagal atliktą Vilniaus gyventojų ir ekspertų nuomonės tyrimą.

Analizuojant skirtingus Vilniaus mikrorajonus, aišku, kad vienuose jų labiau sukoncentruoti gyvenamieji namai, o kitur, pavyzdžiui, Paneriuose, įsikūrę daugiau pramonės įmonių. Tai sąlygoja ir mikrorajono aplinkos infrastruktūrą. Didžioji dauguma čia gyvenančiųjų skundžiasi, kad jų rajone nepatogu apsipirkti, per mažai teikiama įvairių paslaugų, trūksta patogiai įrengtų pėsčiųjų takų ir šaligatvių. Gyventojai taip pat nepatenkinti viešojo transporto organizavimu šiame mikrorajone.

Dėl savo geografinio išsidėstymo, Naujininkų, Naujamiesčio ir Senamiesčio gyventojai susiduria su intensyvaus eismo ir užteršto oro problemomis. Be to, Naujininkų, Senamiesčio, taip pat Vilkpėdės ir Grigiškių gyventojai mano, kad šiuose rajonuose gyventi yra nesaugu.

Tuo tarpu daugiau nei du trečdaliai Šnipiškių ir Naujininkų gyventojų nepatenkinti netvarkinga namų aplinka, mano kad ji nepakankamai graži. Panašiai ir daugiau nei du trečdaliai Fabijoniškių skundžiasi, kad jų rajone trūksta žalumos, nors kitais vertinimais Fabijoniškėse yra nemažai žalių plotų.

Taip pat dauguma Fabijoniškių, kaip ir Karoliniškių, Senamiesčio, Viršuliškių, Naujamiesčio ar Šeškinės gyventojų mano, kad jų mikrorajonuose daugiau namų statyti nereikėtų. O štai daugiau nei pusė Pilaitės, Naujosios Vilnios, Panerių ir Grigiškių gyventojų, atvirkščiai, nori, kad jų rajonus užstatytų tankiau, nes, jų nuomone, čia yra daug laisvų plotų.

Skiriasi ir gyventojų nuomonės dėl jiems teikiamų komunalinių paslaugų. Šalto vandens tiekimu ir kokybe labiausiai džiaugiasi Lazdynų, Karoliniškių ir Naujosios Vilnios gyventojai, o daugiausia skundžiasi gyvenantys Pašilaičiuose, Viršuliškėse, Fabijoniškėse ar Justiniškėse. Daugiausia gyventojų, patenkintų karšto vandens tiekimu, yra Lazdynuose ir Pilaitėje, nepatenkintų – Justiniškėse ir Pašilaičiuose. Būsto šildymo paslaugas geriausiai vertina Lazdynų ir Antakalnio gyventojai, prasčiausiai – Justiniškių. Šiukšlių išvežimu dažniausiai nepatenkinti Rasų ir Verkių gyventojai. Naujamiestyje ir Senamiestyje penktadalis gyventojų  nepatenkinti jų kiemų tvarkymu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *