Taigi, jūsų antroji pusė jau išrinkto tobulą sužadėtuvių žiedą? Didžiuliai sveikinimai! Tačiau, koks iš tikrųjų yra skirtumas tarp sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų? O jei jūsų sužadėtuvių žiedas jums labai patinka, ar jums iš tikrųjų reikia atrasti vestuvinį žiedą, kuris prie jo puikiai derėtų? Ar tokiu atveju po vestuvių jūs tiesiog galite pasirinkti mūvėti tik savo sužadėtuvių žiedą? Yra daugybė klausimų, todėl verta į visą tai pažvelgti iš arčiau.

Sužadėtuvių žiedai PRIEŠ vestuvinius žiedus

Tradiciniuose sužadėtuvių žieduose paprastai būna vienas pagrindinis brangakmenis, kuris gali būti tiek vienas, tiek ir apsuptas papildomais mažesniais brangakmeniais. Sužadėtuvių žiedas dažniausiai yra įteikiamas peršantis.

Tuo tarpu vestuvinis žiedas tradiciškai būna pagamintas iš vieno tauriojo metalo arba jame būna inkrustuotas deimantas. Vestuviniais žiedais yra apsimainoma vestuvių ceremonijos metu ir jie yra mūvimi visą gyvenimą. Dažniausiai tarp sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų taip pat būna ir reikšmingas kainų skirtumas – net jei vestuviniame žiede yra inkrustuotų deimantų ar kitų brangakmenių, jų bendras karatų skaičius paprastai būna mažesnis nei sužadėtuvių žiedo.

Žinoma, visuomet tokią tradiciją galima paminti. Juolab, kad šiomis dienomis pastebima, jog būsimos nuotakos turi vis svaresnį žodį vestuvinio žiedo dizaino pasirinkime. Ir tokiais atvejais ne tik atsiribojama nuo minėtų tradicijų, tačiau taip pat renkamasi ir iš tarpusavyje labai besiskiriančių sužadėtuvių bei vestuvinių žiedų asortimento. Taigi, šiandien žmonės gali elgtis, kaip tik panorėję – viskas priklauso tik nuo jų fantazijos, skonio ir individualių keliamų reikalavimų.

Kaip mūvėti sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą

Tradiciškai sužadėtuvių žiedas yra mūvimas ant kairiosios rankos bevardžio piršto. Tuo tarpu vestuvinis žiedas yra mūvimas ant dešiniosios rankos bevardžio piršto. Po vestuvių dažnai pasirenkama sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą mūvėti kartu ant dešinės rankos bevardžio piršto, vestuvinį žiedą ant piršto užmaunant pirmiausia, lyg tokiu būdu jis būtų arčiau jį mūvinčio žmogaus širdies.

Tačiau sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą ant tos pačios rankos piršto mūvėti pasirenka ne kiekviena nuotaka. Todėl dažnai šie du žiedai ir toliau būna mūvimi ant skirtingų rankų – ypač, jei sužadėtuvių ir vestuvinis žiedas vienas nuo kito labai skiriasi ir juos mūvint kartu jie nederėtų.

Kada pradėti rinktis vestuvinius žiedus

Vestuvinių žiedų paieškas patariama pradėti likus bent dviem mėnesiniams iki numatytos vestuvių datos. Tokiu atveju jūs galėsite jaustis ramiau ir būsite tikri, kad prireikus atlikti tam tikras vestuvinių žiedų korekcijas tam turėsite pakankamai laiko.

Ar jums reikia abiejų?

Iš tikrųjų atsakymas į šį klausimą yra labai individualus. Jei jums patinka tradiciniai sprendimai, tuomet taip – turėtumėte rinktis abu žiedus. Nepaisant to, ar jūsų vestuviniame žiede bus inkrustuotas deimantas, ar jis bus pagamintas iš vientiso tauriojo metalo, vestuvinis ir sužadėtuvių žiedas kartu atrodo tiesiog nepakartojamai. Juolab, kad šiomis dienomis žmonės į žiedų pasirinkimą žvelgia gerokai liberaliau ir būna linkę derinti net ir iš pirmo žvilgsnio nederančius žiedus.

Ir, žinoma, yra visiškai normalu, jei jūs nuspręsite mūvėti tik vieną vestuvinį žiedą, kuris simbolizuos jūsų amžiną meilę ir atsidavimą savo antrajai pusei. Taigi, nėra blogo ar gero sprendimo renkantis sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų dizainą, ar sprendžiant, kaip jie bus suderinti tarpusavyje. Galite drąsiai ir visiškai pasitikėdami savimi pasirinkti ir mūvėti tai, kas jums atrodo tinkamiausia ir priimtiniausia. Svarbiausia, kad jūsų santuoka būtų ilga, laiminga ir kupina nuostabių akimirkų!

Daugiau: Ziedelis.lt – Vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.