Jei planuojate pirkti ar parduoti nekilnojamąjį turtą, iš anksto nusiteikite, jog rasti kriterijus atitinkantį objektą įsigijimui ar rimtą pirkėją tikrai nepakaks. Teks susidurti su įvairiomis procedūromis, bet kurių šis procesas teisiškai nebūtų įmanomas. Viena jų – turto vertinimas, kuris iš jūsų pareikalaus ne tik papildomo laiko, bet ir išlaidų. Kaip supratote, išvengti šio formalumo tikrai nepavyks, tačiau jūs, kaip užsakovas, turite teisę pasirinkti, kurio turto vertintojo paslaugomis norite naudotis. Į šio specialisto paieškas turėtumėte žiūrėti rimtai, kadangi pastarojo kompetencija yra tiesiogiai susijusi su sklandžia turto vertinimo proceso eiga bei, aišku, asmenine patirtimi, kuri jums išliks apie tokio pobūdžio paslaugas.

Turto vertinimas, priklausomai nuo NT objekto pobūdžio, vertinimo tikslo, apimties, sudėtingumo bei kitų kriterijų, vidutiniškai užtrunka 2–4 darbo dienas. Apžvelgdami pagrindinius vertinimo etapus, pabandysime atsakyti į klausimą, ką per tą laiką atlieka turto vertintojas.

Dokumentų analizė. Atsižvelgiant į tai, apie kokio tipo NT objektą kalbame (gyvenamasis namas, kitos paskirties pastatai, sklypas ir panašiai), šio vertinimui reikalingi dokumentai skiriasi.

NT apžiūra, fotografavimas. Turto vertinimas nėra ta paslauga, kurią galima atlikti užsakovui bei šios teikėjui būnant už skirtingų išmaniojo įrenginio ekranų pusių. Suderinus abiems priimtiną laiką, vertintojas arba jo asistentas, atvykęs į objektą, šį apžiūri ir nufotografuoja.

Vertinimo ataskaitos parengimas. Kai NT objektas apžiūrėtas ir vertintojas turi visus reikalingus dokumentus, yra rengiama turto rinkos vertės nustatymo ataskaita. Priklausomai nuo įvairių niuansų, šios ataskaitos parengimas gali užtrukti iki 4 darbo dienų.

Parengtų dokumentų atsiėmimas. Vertintojo paruoštus dokumentus, sumokėjus už suteiktą paslaugą nustatytą atlygį, atsiimti gali tiek užsakovas, tiek jo atstovas, turintis tam notaro patvirtintą įgaliojimą.

NT vertinimo kaina bei atlikimo terminas – pagrindiniai kriterijai, kuriais remiantis yra pasirenkamas turto vertintojas. Tačiau, kad ir koks tai formalumas bebūtų, natūralu atsižvelgti ir į asmenines paslaugos teikėjo savybes. Kam bendrauti su arogantišku asmeniu, jei šioje srityje apstu malonių, suinteresuotų maksimaliai išpildyti kliento poreikius bei taikytis prie šio pageidavimų specialistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *