Kokybiškos spintos, profesionalios stumdomų durų sistemos ir originalūs dizainerių sprendimai gali pagyvinti net ir patį nuobodžiausią interjerą. Daugelis specialistų sutinka – spinta yra vienas svarbiausių gyvenamosios erdvės baldų, kuriam skiriame nepelnytai mažai dėmesio. Iš tiesų žinodami kelias mažas gudrybes galime ne tik efektyviai sutaupyti vietos, bet ir išspręsti kitas dažnas gyvenamosios erdvės planavimo problemas.

Vertinant itin plačią spintų pasiūlą, visų pirma turite sau aiškiai apsibrėžti, kuriame kambaryje šis baldas bus laikomas ir kokia bus tiesioginė jo funkcija. Praktika rodo, kad paprastai spintose norime laikyti drabužius ir kasdienės namų priežiūros techniką, pvz., dulkių siurblį, tačiau realybė visai kitokia – į spintas krauname pačius įvairiausius daiktus, kuriems neturime vietos, tačiau nenorime jų išmesti. Tokiu atveju spintos dažniausiai tampa savotišku sandėliuku, kuriame nerandame ne tik širdžiai mielų smulkmenų, bet ir kasdien nešiojamų drabužių. Kad išvengtumėte minėtosios problemos, skirkite daugiau dėmesio spintų projektui – pagalvokite, kiek lentynų ir stalčiukų jums reikės, be to, turite laikytis racionalaus planavimo principo – pasistenkite išnaudoti kiekvieną spintos lopinėlį. Jei abejojate dėl savo sprendimo, pasitarkite su profesionaliu baldininku, kuris padės sukurti visus jūsų lūkesčius atitinkantį projektą.

Jei vis dėlto turite daug daiktų, kurių negalite išmesti, pagalvokite apie novatoriškus interjero sprendimus, pvz., vienas dažniausių interjero specialistų pasiūlymų – spintų įmontavimas po laiptais. Smulkmenoms skirtos spintos gali būti montuojamos ir po didesnėmis palangėmis. Be to, tokie sprendimai vizualiai pagyvins aplinką ir suteiks jai daugiau modernumo. Tiesa, nepamirškite, kad interjeras visų pirma siejasi su harmonija, todėl, jei jūsų namuose dominuoja klasikinis stilius, itin modernūs sieninių spintų sprendimai atrodys nenatūraliai.

Bene daugiausiai klausimų kelia spintų fasadai – šie turi derėti prie kitų baldų ir bendrosios namų interjero vizijos. Jei spinta statoma mažoje patalpoje, pagalvokite apie stumdomas duris su veidrodžiais – dienos šviesos atspindžiai leis optiškai padidinti erdvę. Jei norite namams suteikti žaismingumo, pagalvokite apie spintą su ryškių spalvų akcentais arba piešiniais. Nebijokite eksperimentuoti – šiandien baldų gamyba gali patenkinti pačių išrankiausius klientų poreikius.

Vertinant šiandieninius interjero sprendimus, didžiausio dėmesio sulaukia minimalistinio stiliaus spintų konstrukcijos, papuoštos keliais išskirtiniais elementais, pvz., graviruoto veidrodžio, plastiko, vitražo ar audinių intarpais. Vienas moderniausių sprendimų – kiaurai raižytos kambarinių spintų durys. Tiesa, minėtasis pasirinkimas rekomenduojamas ekstravagancijos nebijantiems gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.