seo paslaugosLietuvoje yra daug pavienių asmenų ir įmonių, kurios siūlo SEO paslaugas, tačiau jų aukštos kainos  dažnai išgąsdina potencialius klientus ir jie susimąsto apie savarankišką savo svetainių reklamą, tik ne visada žino kaip tai padaryti.

Žinios – pagrindinis nemokamo SEO instrumentas

Norint pačiam optimizuoti svetainę paieškos sistemoms pirmiausia reikia teorinių SEO žinių. Pagrindines žinias galima nesunkiai rasti internete įvairiuose SEO bloguose tik turėkite omenyje, kad dalis senos informacijos jau gali nebeaktuali, todėl stenkitės gilintis į naujesnius straipsnius.

Vidinio optimizavimo algoritmas savarankiškam SEO

Turint pagrindines žinias apie vidinio ir išorinio optimizavimo metodus galima pereiti prie veiksmų. Patieksime klasikinį vidinio SEO algoritmą:

  1. Uždarytipuslapių dublių indeksavimą (jie turi neigiamosįtakos optimizavimui)txt faile ir pridėti svetainės žemėlapįXML formatu.
  2. Sukurti žmogui suprantamus URL, jei svetainių kūrėjai to nepadarė.
  3. Unikalizuoti visų puslapių pavadinimus ir metas žymas (svetainėje neturėtų būti identiškų puslapių pavadinimų).
  4. Pasirinkti nukreipimopuslapius, į kuriuos patekslankytojai,ieškantysraktinių frazių Google, Yandex, Bing ir t.t.(vienąpuslapį optimaliausia pritaikyti tik vienas raktažodžiui).
  5. Redaguoti optimizuojamųpuslapių tekstąir1,2 ir 3lygio antraštes(H1, H2irH3).
  6. Sutvarkyti vidines tinklapio nuorodas – į reklamuojamus puslapius turėtų būti daugiau vidinių nuorodų, nei į kitas, tačiau nerekomenduojama jų sukurti daugiau nuo dešimt su vienodu tekstu (ankoru), galima naudoti kitus linksnius.
  7. Kaip įmanoma dažniau papildyti svetainę nauja informacija.

Išorinis SEO

Tam, kad pasiekti aukštas pozicijas paieškos sistemose būtina gauti nuorodų į ją iš kitų svetainių. Neturint SEO patirties ši užduotis tampa sudėtinga problema – kur, kaip ir kiek pirkti?

Anksčiau gana efektyvus būdas buvo registracija įvairiuose kataloguose, bet dabar vien jų pakanka tik labai nesudėtingais atvejais. Taip pat senas, bet vis dar veikiantis metodas – unikalių straipsnių talpinimas kitose svetainėse t.y. mokami ir nemokami straipsnių katalogai, blogai, forumai ir kiti tinklapiai, kurie neatsisako patalpinti jūsų informaciją.

Labai rizikingas, bet kai kuriais atvejais suveikiantis būdas yra automatinio nuorodų pirkimo paslaugas siūlantys agregatoriai. Šioje srityje labiausiai pažengę rusai, iš kurių labiausiai žinomi SeoPult.ru ir Rookee.ru tinklapiai. Žinoma, nuorodų iš lietuviškų svetainių ten surasite sunkiai, net šiek tiek padeda ir tokios. Agregatoriai siūlo visą nuorodų pirkimo darbą patikėti jiems ir laukti rezultatų. Jų vadovai skelbia įkvepiančiais kalbas ir rezultatus, bet juos naudojant yra labai didelė tikimybė sulaukti paieškos sistemų sankcijų už bandymą manipuliuoti paieškos rezultatais. Pastaruoju atveju atstatyti svetainės pozicijas būna labai sunku, o kartais vargu ar įmanoma.

Jei turite daugiau žinių apie išorines nuorodas galite bandyti pasinaudoti nuorodų biržų paslaugomis. Čia taip pat ypač pasižymėjo rusų SEO specialistai, todėl nenuostabu, kad žinomiausia iš yra Sape.ru. Kainos ten atrodo labai gundančios, tačiau turėkite omenyje, kad Google ir kitų paieškos sistemų algoritmai dažnai nustato nuorodas pardavinėjančius tinklapius ir nuorodos iš jų gali tik pakenkti, bet naudojant ypač atsargiai ir protingai, galima pasinaudoti ir šiomis SEO paslaugomis.

Prieš pora metų buvo įmanoma pasiekti labai gerų rezultatų vien nuorodų pagalba, bet dabar būtinai reikia skirti daug dėmesio svetainės turinio kokybei ir jo kiekiui, o tada ir išorinis SEO duos daugiau naudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.