Sveikata

Lazerinė odontologinė įranga – pažangiausia pasaulyje

Vyresnės kartos žmonės, kuriems teko pasėdėti sovietmečiu dvelkiančioje odontologo kėdėje, iki šiol šią patirtį apibūdina, kaip gerai „susuktą“ sceną iš siaubo filmo, o vizitas odontologijos kabinete vis dar kelia baimę. Visgi, šiandien nerimauti tikrai nėra pagrindo. Šiuolaikinė odontologinė įranga – kokybiška, patikima, labai tiksli, o svarbiausia, kad pacientui nekelia diskomforto. Kita vertus, jau kurį laiką odontologijos padangėje sklando gandai, kad netolimoje ateityje dabartinę odontologinę įrangą pakeis lazeriai.

Mokslinėje praktikoje lazeris yra naudojamas jau antrą dešimtmetį, o jo taikymo sritis labai plati – pradedant nuo nesudėtingų kosmetinių procedūrų ir baigiant aukščiausio pilotažo chirurginėmis operacijomis. Po ilgų mokslinių tyrinėjimų bei eksperimentų, buvo sukurtas lazeris, skirtas minkštiesiems ir kietiesiems burnos audiniams preparuoti. Anot specialistų, lazerinė odontologinė įranga – tai pats moderniausias burnos ertmės bei dantų gydymo būdas visame pasaulyje.

Odontologinio lazerio privalumai

Lazerinė odontologinė įranga veikia kitaip nei greitaeigis odontologo grąžtas. Dėl hidrokinetinio lazerio poveikio minkštieji ir kietieji burnos audiniai yra užšaldomi, todėl, atliekant daugelį procedūrų, galima atsisakyti vietinės nejautros, o po chirurginių operacijų pacientas jaučia minimalų diskomfortą, nes pažeisti audiniai netinsta, jų neskauda.

Jei lazeris yra naudojamas preparuoti minkštuosius burnos audinius, pjūvis būna itin tikslus, todėl aplinkui esantys sveikieji audiniai nepažeidžiami ir nesudirginami. Be to, preparuojamos sritys nekraujuoja, nes lazeris koaguliuoja kraujagysles, paprasčiau tariant, jos būna tarsi užsiuvamos. Taigi, tikimybė, kad po sudėtingų odontologinių operacijų atsiras infekcija, yra labai maža. Tai visiškai sterilus gydymo metodas, kuris nepalieka randų.

Išaušo nauja era dantų bei dantenų gydyme

Tyrimo parodė, kad dantys, gydomi lazeriu, tampa atsparesni antriniam ėduoniui. Be to, prie audinių, išvalytų lazeriu, geriau prisitvirtina ir plombavimo medžiagos, nes danties paviršius tampa šiurkštesnis, nei gręžiant turbina.

Lazerinė odontologinė įranga plačiai taikoma ir periodonto ligoms gydyti. Po tokio gydymo dantenos nenuslenka žemyn, kaip dažniausiai būna standartinių operacijų metu. Be to,  lazeriu galima gydyti visas stomatito formas, aftas ar net vėžines opas, kurios nepasiduoda kitiems gydymo metodams. Klinikinių tyrimų duomenimis, apie 65 proc. atvejų vėžinių opų simptomai sumažėja iki minimumo.

Ir galiausiai lazerinė odontologinė įranga gerokai praplėtė ir estetinės odontologijos galimybes, pavyzdžiui, pakanka vos pusvalandžio, kad balinimo procedūra pasiektų norimą rezultatą.

Taigi, lazeris – odontologijos ateitis, tačiau nereiktų anksčiau laiko „nurašyti“ ir dabar naudojamos pažangios odontologinės įrangos, nes jos visiškai atsisakyti tikrai nepavyks.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *