Atėjo metas pradėti sužadėtuvių žiedo paieškas? Sveikiname! Prieš jus nusimato labai smagus, džiaugsmingas ir nepamirštamas gyvenimo etapas, tačiau lygiai taip pat ant jūsų pečių užguls svarbi užduotis – atrasti ir išrinkti patį tobuliausią sužadėtuvių žiedą. Todėl įvardinsime ne vieną patarimą, kuris palengvins sužadėtuvių žiedo (https://dote.lt/suzadetuviu-ziedai/) paieškas.

Nuspręskite, kokią deimanto formą pasirinksite

Jei jūs jau žinote, kokios formos deimanto norėtų jūsų mylimoji, tuomet sužadėtuvių žiedo paieškos turėtų akimirksniu tapti gerokai lengvesnės. Tačiau jei to dar nespėjote išsiaiškinti, turėtumėte pradėti nuo deimanto formos. Atminkite, kad deimanto briaunavimas (šlifavimas, išpjovimas) yra vienas iš pačių svarbiausių veiksnių, kuris nusako deimanto grožį, o tai reiškia, kad nuo to priklauso ir kaina. Tuo tarpu pati populiariausia forma yra apvalus deimantas. Taigi, prieš pradėdami sužadėtuvių žiedo paieškas, nuspręskite, kokią deimanto formą pasirinksite.

Pasirinkite taurųjį metalą

Dažniausiai sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai yra gaminami iš geltonojo aukso, baltojo aukso ar platinos. Žinoma, kai kuriais atvejais pasirenkami ir kiti taurieji metalai, tačiau pastarieji yra populiariausi. Rinkdamiesi taurųjį metalą, iš kurio bus gaminamas sužadėtuvių žiedas (arba sužadėtuvių žiedai – jei ir jūs nuspręsite jį mūvėti), turėtumėte atsižvelgti į savo antrosios pusės gyvenimo būdą. Kadangi sužadėtuvių žiedas bus mūvimas kasdien, vertėtų rinktis taurųjį metalą, kuris būtų kuo atsparesnis įbrėžimams, įlenkimams ir kitiems galimiems pažeidimams. Be abejo, kartu reikėtų pagalvoti ir apie tai, kokius brangakmenius rinksitės inkrustuoti į sužadėtuvių žiedą, o tai reiškia, kad nuo to taip pat gali priklausyti ir metalo pasirinkimas.

Nepamirškite karatų skaičiaus

Kokybė prieš kiekybę? Ką turėtumėte pasirinkti? Šis klausimas yra keliamas daugelio būsimų jaunavedžių, todėl ir jums teks gerai pagalvoti apie tai, kam jūs skirsite pirmenybę. Vieni žmonės labiau mėgsta didesnius deimantus, o kitiems svarbesnis kuo didesnis jų skaidrumas. Taip pat vieniems gali būti svarbiau deimanto briaunavimas, o kitiems – spalva. Kaip bebūtų, paprastai deimanto karatų skaičius būna beveik esminis veiksnys, todėl nepamirškite į tai atsižvelgti bandant atrasti tobuliausią variantą.

Žinokite tikslų dydį

Sužadėtuvių žiedo paieškos yra neatsiejamos ir nuo tikslaus žiedo dydžio žinojimo. Ir nors atrodytų akivaizdu, kad šis veiksnys yra labai svarbus, ne visuomet jam skiriamas deramas dėmesys. Taigi, jei norite, kad sužadėtuvių žiedas būtų patogus ir nekeliantis jokio diskomforto, turėtumėte labai tiksliai žinoti savo antrosios pusės kairės rankos bevardžio piršto dydį, tokiu būdu lengviau išrinkdami ir jį atitinkantį sužadėtuvių žiedą.

Sužadėtuvių žiedo suderinamumas su vestuviniu žiedu

Pastaruoju metu vis dažniau pastebima, kad būsimi jaunavedžiai nusprendžia sužadėtuvių žiedus pirkti kartu su vestuviniais žiedais, tokiu būdu juos lengviau suderindami tarpusavyje ir žinodami, kad jie tobulai derės mūvimi kartu. Tačiau tokiu atveju jūs turite būti tikri, kad po vestuvių jūsų antroji pusė ir toliau norės mūvėti abu žiedus. Jei abu žiedai bus mūvimi kartu, reikėtų pasirūpinti, kad sužadėtuvių žiedas neužgožtų vestuvinio žiedo ir kartu būtų komfortiškas.

Deimanto briaunavimas ir skaidrumas

Kuomet rinksitės deimantą sužadėtuvių žiedui, didelį dėmesį atkreipkite į jau minėtą briaunavimą ir skaidrumą. Turite žinoti, kad idealaus briaunavimo deimantas bus brangiausias ir tokių rinkoje siūlomų deimantų yra tik apytiksliai 3 %. Tuo tarpu labai gero briaunavimo deimantų yra apytiksliai 15 %, o gero briaunavimo – apie 25 %. Žinoma, tai turi tiesioginės įtakos ir deimanto kainai. Kartu turite atsižvelgti ir į deimanto skaidrumą (arba švarumą). Deimantas yra laikomas visiškai skaidriu tuo atveju, jei jame nėra jokių tamsių vietų, intarpų, nėra matomų trūkumų, įbrėžimų ir kitų pažeidimų. Tokio skaidrumo deimantai yra vieni brangiausių, todėl atsižvelgę į šiuos veiksnius turėtumėte nuspręsti, koks bus jūsų biudžetas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *