Prekybinės veiklos vykdymas reikalauja kruopštumo – privalote apgalvoti daugybę dalykų, nuo to, kur įsikursite, iki to, kokią prekybinę įrangą geriausia pasirinkti. Svarbus ne tik kasos aparatas ar pinigų tikrinimo detektorius, bet ir kokybiškos prekybinės svarstyklės, todėl kviečiame skaityti trumpą apžvalgą, padėsiančią jas išsirinkti.

Pirmiausia – vieta ir dydis

Dairydamiesi kokybiškų svarstyklių, visų pirma atkreipkite dėmesį į tai, kokio dydžio svarstyklės jums reikalingos. Žinoma, tai priklauso nuo to, ką sversite: prekybinės svarstyklės maistui neprivalo būti tokios pat sveriamosios galios, kaip pramoninės svarstyklės, galinčios pakelti kelias tonas sveriančius objektus. Paprastai svarstyklių dydis priklauso nuo to, kokia jų sveriamoji galia: svarstyklės, skirtos sverti maistą, bus kur kas mažesnės, nei platforminės svarstyklės kitiems objektams, pavyzdžiui, sunkioms statybinėms medžiagoms. Tai verčia atkreipti dėmesį ir į tai, kur laikysite svarstykles. Tinkama aplinka, kurioje statysite svarstykles, padės išsaugoti jų ilgaamžiškumą. Be to, patalpoje turėtų būti palaikoma normali temperatūra, drėgmė bei pašalinti visi nešvarumai, kitaip prarasite rodomo svorio tikslumą. Kokybiškos prekybinės svarstyklės visų pirma turi būti tinkamai prižiūrimos.

Mechaninės ar elektroninės

Žinoma, bene svarbiausias kriterijus renkantis svarstykles – jų sveriamoji galia ir svėrimo tikslumas. Šie svarbūs parametrai priklauso būtent nuo svarstyklių rūšies. Galima rinktis iš mechaninių bei elektroninių svarstyklių. Mechaninės svarstyklės laikomos tradicinėmis – jomis naudotis itin paprasta, nes jų veikimo principas visiškai nesudėtingas. Be to, nereiks papildomai rūpintis baterijomis – svarstyklėms nereikia jokio papildomo maitinimo šaltinio. Kalbant apie prekybinės svarstyklės kainos, kaip tik dėl mechaninių svarstyklių naudojimo paprastumo, jos pigesnės už elektronines svarstykles. Tačiau mechaninių svarstyklių svėrimo paklaida gali svyruoti nuo 100 iki net 500 gramų, todėl verta būti atidiems jas renkantis, ypač, jei jums labai svarbus svėrimo tikslumas. Elektroninės svarstyklės ypač tikslios, nes jų paklaida kur kas mažesnė. Ne paslaptis, jog elektronines svarstykles renkasi didžioji dauguma prekybininkų, nes šios rūšies svarstyklėmis patogiau naudotis.

Tinkamiausia svėrimo galia

Naujos, geros būklės prekybinės svarstyklės privalo tiksliai matuoti net itin sunkių objektų svorį. Svarbiausia, kad pasirinktų svarstyklių maksimali svėrimo galia būti pasirinkta teisingai, todėl atsižvelkite į tai, kokius objektus ketinate sverti. Beje, nesvarbu, mechanines ar elektronines svarstykles rinksitės, atkreipkite dėmesį į tai, jog nuo svarstyklių svėrimo galios priklausys ir jų paklaidos didumas: ypač didelę svėrimo galią turinčios svarstyklės turės ir didelę svėrimo paklaidą, tad preciziško tikslumo neturėtumėte tikėtis. Kaip tik todėl, norėdami užsiimti smulkesne prekyba, rinkitės svarstykles, galinčias pakelti iki 30 kilogramų svorio – tai tinkamiausias pasirinkimas, norint, kad svoris būtų tikslus.

Svarstyklių ilgaamžiškumas

Kaip išsirinkti svarstykles, kad prekyboje jos tarnautų ilgai? Žinoma, svarbiausia – iš kokios medžiagos pasirinktos svarstyklės. Kokybiško metalo svarstyklės brangesnės, tačiau tarnaus kur kas ilgiau. Plastikinės ar stiklinės svarstyklės pigesnės, tačiau ne tokios patvarios. Kaip jau minėta, mechaninės svarstyklės pigesnės, nes nėra itin patogios ir nereikalauja papildomų išlaidų krovimui. Elektroninės svarstyklės patrauklios ir dėl to, jog dažnai turi papildomų funkcijų: geba automatiškai įsijungti ir išsijungti, išsaugoti pastarųjų svėrimų rezultatus. Jei renkatės maistines svarstykles, jos gali nurodyti maistinių medžiagų kiekį pasirinktame sverti produkte. Dažniausiai manoma, jog svarstyklių ilgaamžiškumas priklauso nuo to, ar jos naujos, todėl naudotų svarstyklių dažnai vengiama. Prekybinės svarstyklės naudotos taip pat gali būti vertos dėmesio, ypač tada, kai aktuali svarstyklių kaina – jos kur kas pigesnės už naujas svarstykles. Tam, kad prekyba būtų sėkminga, įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos prekybinės svarstyklės būtų tvirtos ir ilgaamžės jūsų darbo priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *