Puikus generatorius – puikus ir automobilis

Nė vienas automobilio savininkas neleis paneigti, jog automobilis – tikras patogumas. Prireikus iš taško A nuvykti į tašką B galite greitai ir nesunkiai tai padaryti – kas gali būti geriau? Tačiau ne visada kelionės scenarijus būna toks sėkmingas – kartais sugenda net pačios svarbiausios automobilių dalys. Generatorių remontas – tai vienas iš veiksmingiausių būdų užtikrinti, kad jūsų automobilyje elektra būtų generuojama tinkamai.

Kam reikalingas generatorius?

Generatorius – tai specialus technikos prietaisas energijai paversti elektros energija. Ši energija vėliau panaudojama elektriniuose automobilių varikliuose. Generatoriaus veikimą užtikrina reiškinys, vadinamas elektromagnetine indukcija. Tam tikras elektrinio variklio turbinas atitinkamas mechaninis energijos šaltinis, pvz., vėjas, krintantis lietaus vanduo ir pan. Automobilių generatorių užduotis – aprūpinti tam tikrus imtuvus elektros energija, kuri įkrauna akumuliatoriaus baterija ir taip automobilis gali pajudėti iš vietos. Elektros srovės generatorius yra viena svarbiausių automobilio dalių, todėl automobilių generatorių remontas yra svarbi procedūra, vos pastebėjus, jog generatorius veikia netinkamai.

Automobilių generatorių rūšys

Automobilių generatoriai gali būti skirstomi pagal įvairius aspektus. Esama kintamosios ir nuolatinės srovės generatorių. Pastaruosius – nuolatinės srovės generatorius – automobilių savininkai renkasi retai, nes jie turi tam tikrų trūkumų. Kintamosios srovės generatoriui reikia kur kas mažiau priežiūros – šepetėlių bei automobilio guolio tepalų pakankam nuvažiavus 100-150 tūkstančių kilometrų. Be to, tokių generatorių remontas kaina paprastai yra žemesnė. Tačiau generatoriai skirstomi ne tik pagal elektros srovės rūšį, bet ir pagal jūsų automobilio varomojo kuro rūšį. Todėl galima aptikti benzininių ir dyzelininių generatorių. Generatorius verta rinktis pagal jūsų automobilio naudojamą kurą bei paties automobilio markę ir kitus reikšmingus duomenis. Būtina rinktis atsakingai ir sugedus generatorių taisyti arba keisti, priešingu atveju, delsdami rizikuojate, kad generatorių remontas kaina išaugs arba generatorių apskritai reikės keisti nauju.

Generatorius sugedo: remontuoti ar keisti nauju?

Jei turite įtarimų, jog jūsų automobilio generatorius gali būti sugedęs, būtinai keliaukite pas specialistų, kurie gebės nustatyti, ar iš tiesų atsirado gedimas ir ar būtinas generatoriaus keitimas arba remontas. Gedimo paieškai specialistai paprastai naudoja kontrolinę generatoriaus lemputę. Ji padeda nustatyti gedimą – jei jis aptinkamas, lemputė lieka degti, neužgęsta arba tik prigęsta. Automobilių generatorių remontas Vilniuje arba jų keitimas turi būti patikėtas tik atsakingiems ir savo darbą išmanantiems meistrams, nes tik įgudę specialistai gali aptikti automobilio generatoriaus gedimą pagal jame cirkuliuojančios srovės stiprumą. Tiesa, dauguma automobilių savininkų ilga suka galvas, ką geriausia daryti, sugedus automobilio generatoriui: taisyti senąjį ar rinktis naują? Didelių skirtumų nesama: generatoriaus remontas kaina ir generatoriaus keitimas kaina yra labai panašios. Svarbiausia – rasti tinkamus specialistus, patarsiančius, kaip elgtis konkrečioje situacijoje.

Priežiūra – taip pat labai svarbi

Jei jau kartą teko taisyti ar apskritai keisti generatorių, nereiškia, jog šis procesas nesikartos dar kartą. Tačiau tam, kad kuo labiau atitolintumėte generatoriaus remontą arba naujo generatoriaus įsigijimą, svarbu tinkamai prižiūrėti jau turimą generatorių. Šis įrenginys reikalauja tikrai nemažai kruopščios priežiūros. Svarbu stebėti padėtį ir įsitinkinti, kad automobilio trapecijos dirželis būtų tinkamai įtemptas, reikalui esant patepti guolius specialiu tepalu bei tikrinti šepetėlius. Svarbu į tikrinimą atidžiai atkreipti dėmesį, nes vasarą pamirštas gendantis generatorius primins apie save žiemą. Kaip tik todėl siūlomas generatorių remontas arba keitimas – puiki išeitis, atsiradus gedimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *