pos sistemos

Tikriausiai visi sutiksite, jog norint sukurti savo nuolatinių klientų ratą kavinių,  barų ar restoranų savininkai turi atsakingai pasirūpinti ne tik patraukliu interjeru, viliojančiu meniu, bet ir efektyvia klientų aptarnavimo įranga. Be modernios kasos aparatų sistemos vargu ar įmanoma tai sukurti. Pastaruoju metu neabejotinai pirmauja POS sistemos kavinėms ir barams. Tad apie tai, kokius privalumus suteikia ši sistema tiek restoranų,barų savininkams, tiek jų klientams.

Paprastai aiškinant, galima sakyti, jog POS sistemos kavinėms ir barams susideda iš trijų dalių:

  • Specializuotas POS kompiuteris;
  • Kompiuterinis kasos aparatas;
  • Programinė įranga.

Barams, restoranams ir kavinėms prtaikyta POS sistema dažnai yra vadinama tiesiog restoranų  POS sistema. Dažnai pagreitinti darbui gali būti panaudojami nešiojami kompiuteriai arba bevieliai delninukai, dažnai vadinami  trumpiniu PDA.

Naudojant  restoranų POS sistemą, visos operacijos yra atliekamos realiu laiku. Kompiuteris ir kasininko ekranas yra pagaminti kaip vienas modulis, todėl efektyviai sutaupomas laikas ir darbo vietos plotas. Sistema yra kompaktiška ir ją labai paprasta prižiūrėti. Dar yra vienas neabejotinai svarbus privalumas, jeigu kavinė, baras ar restoranas yra įtrauktas į viešbučio veiklą. Tuomet  POS sistemos programinė įranga itin greitai ir efektyviai sujungia kliento kavinės sąskaitą su kambario sąskaita.

Visai suprantama ir natūralu, jog kiekvienas verslininkas stengiasi užtikrinti savo veikloje esančių pajamų ir išlaidų cirkuliavimo saugumą. Štai čia yra stiprioji POS sistemų kavinėms ir barams dalis. Jose plaukiojantys  pinigai yra saugūs, o atsiskaitant banko  kortelėmis pinigų kontrolė – išties kiek įmanoma  maksimaliai saugi. Tą užtikrina tiesioginis lėšų nukreipimas į nustatytą sąskaitą.

POS sistemos gali būti ir dažnai naudojamos ne tik minėtuose maitinimo objektuose, bet ir, sakykim, parduotuvėse. Koks skirtumas tarp jų? POS sistemos kavinėms, restoranams, užeigoms  ir barams truputį  skiriasi nuo analogiškų sistemų parduotuvėms. Tai dažniausiai liečia jų  dizainą. Restoraninėse POS sistemose  yra integruotas liečiamas ekranas, kuriuo naudotis labai patogu. POS sistemos, skirtos maitinimo įstaigoms, leidžia spausdinti sąskaitas, užsakymus virtuvei bei barui, nuolaidų kuponus ir kt. Kadangi kompiuteris ir kasininko ekranas yra sujungti į vieną modulį, jau minėtas darbo vietos taupymas, lojalumo ir nuolaidų kortelių pritaikymas be abejonės, yra garantuotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *