Dažnai įsivaizduojame plastikinius langus, kaip vientisą darinį, savotišką monolitą – išlietą ant stiklo plastiką, kuris nepraleidžia oro ir dulkių. Deja, yra ne taip. Plastikiniai langai yra sudaryti iš daugybės nedidelių, bet svarbių detalių, kurios ne visada mums matomos ir suprantamos. Pats langas – rėmas su stiklo paketu. Visa kita laikoma furnitūra.

Vyriai. Tai svarbiausia lango detalė, nes tik jos dėka langas atsiveria. Būna ir nesivarstančių langų. Bent jau tokie gaminami gamykloje. Plastikiniai langai Kaune gaminami bent keliose gamyklose ir jose taikomi labai panašūs gamybos metodai. Pagaminamas rėmas, o tada pridedama reikalinga furnitūra. Vyriai – pirmiausia, nes be jų langas yra nefunkcionalus.

Rankenos. Jei jau langas varstosi, tai vienas iš pagrindinių būdų tai padaryti yra rankena. Jos būna labai įvairaus dydžio ir funkcionalumo. Yra rankenos, kurios turi sukamąjį mechanizmą viduje, o taip pat ir paprastos, kurios skirtos tik patraukti langą į save. Dažniausiai langų rankenos yra padengiamos tokios pačios spalvos dažais, kaip ir lango rėmas, kad rankena neišsiskirtų iš pačio lango komplekso. Aišku, kai kam reikalingas jų išsiskyrimas, todėl galima rankenas pakeisti.

Lango užsandarinimo mechanizmas. Tai prie rankenos primontuotas specialus užsandarinimo mechanizmas. Sukant rankeną, mechanizmo galvutė užsikabina už specialios ąselės ir pritraukia langą prie rėmo itin sandariai. Jei rankena nepasukama iki galo, langas nesivarsto, tačiau ir nėra sandarus. Taip dažniausiai daroma vadinamoji mikro-ventiliacija, kai leidžiama iš išorės įeiti šviežiam orui.

Lango fiksavimo mechanizmas. Langas gali būti varstomas horizontaliai, tačiau yra specialūs mechanizmai, kurie gali atverti langą ir vertikaliai. Nors ne visada jie dedami, tačiau toks išradimas pakeitė orlaides – jos tiesiog nebegaminamos. Langas fiksuojamas per specialius vyrius. Vidinėje rėmo dalyje yra speciali metalinė juostelė, kuri leidžia atsidaryti tik tiek, kiek numatyta – 10-15 centimetrų. Taip užtikrinama, kad langas neįvirs į vidų esant stipresniam vėjui.

Smulki furnitūra. Dar yra įvairių nedidelių detalių, pavyzdžiui, įvairios apsaugos ir paslėpimai. Jie uždedami ant vyrių, kad būtų paslėptos metalinės detalės, taip pat jomis „papuošiamos“ rankenos. Apie jas daugiau galėtų papasakoti meistrai iš Marlanga.lt – plastikiniai langai Kaune jų gamykloje gaminami jau ne vienerius metus.

1 thought on “Plastikiniai langai Kaune ir jų furnitūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *