Automobiliai

Ar automobilių draudimas apsaugos nuo agresyvių vairuotojų?

Sakoma, kad nė vienas nesame apsaugotas nuo nelaimių. Tiesa, apsaugoti, gal ir nesame, tačiau galime imtis saugumo priemonių. Ir jeigu net jeigu ir nesame apsaugoti, tačiau galime būti apsidraudę.

Keliuose pasitaiko ne tik agresyvių vairuotojų, bet skubančių, išsiblaškiusių, neblaivių, mieguistų… Todėl privalome pagalvoti apie savo, savo artimųjų ir automobilio draudimą. Tiesa, automobilių draudimas negali mūsų tiesiogiai apsaugoti nuo agresyvių ar kaip kitaip, dėl įvairių priežasčių, pavojingų vairuotojų. Tačiau automobilių draudimas gali apsaugoti mus nuo neplanuotų išlaidų dėl avarijos metu padarytos žalos. Juk kiekvienas žinome, kad automobilių išlaikymas ir taisymas kainuoja ne ką mažiau nei pats automobilis. Kad ir pats automobilių draudimas, technikinės apžiūros, teisės, keičiami tepalai ir nuolat pildomas kuras nemenkai atsieina. Būtent dėl to, kad ir kokias pajamas beturėtume, norisi sutaupyti ir neturėti bereikalingų išlaidų.

Agresyvių vairuotojų elgesys paprastai dažnai turi grandininę reakciją. Jų pyktis iššaukia ir tų žmonių neigiamas reakcijas, į kuriuos yra nukreiptas agresijos proveržis. Pavojingų situacijų pasitaiko ne tik greitkeliuose, kur pavojus gali virsti nelaime per kelias sekundes, pavojingose situacijose atsiduria ir didmiesčių vairuotojai, kur spūstys ir amžini vėlavimai yra kasdienybė, kuri griaužia impulsyvių vairuotojų nervus. Specialistai siūlo tausoti savo sveikatą, nervinę būseną keisti į ramybę, toleranciją ir kantrybę bei pasirūpinti, kad ištikus nelaimei automobilių draudimas apsaugotų Jūsų civilinę atsakomybę bei atpirktų padarytą žalą.

Dėl eismo įvykių gali būti kalti, ne tik impulsyvūs ir į agresiją linkę vairuotojai, bet ir pernelyg atsargūs, baikštūs ir lėti vairuotojai. Kelyje susitinka įvairią patirtį turintys vairuotojai, vieni tik ką išsilaikę teises, antri puikiai vairuojantys jau kelerius metus, o treti, jau taip seniai turintys teises, kad pamiršę taisykles ir vairuojantys taip, kaip jiems atrodo teisinga. Nors laikui bėgant ir reikia perlaikyti teises, tačiau pasitaiko ir tokių kelių veteranų, kurie vairuoja pagal savo susikurtas taisykles.

Nors ir nesame apdrausti nuo nelaimių, tačiau galime būti tais pilkaisiais kardinolais ir geraisiais ambasadoriais, kurie į agresiją kelyje atsako šypsena ir supratingumu. O saugiau miegoti galėsime pasirūpinę patikimu automobilio draudimu.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *