Deprecated: is_staging_site yra nebenaudojama nuo 3.3.0 versijos! Geriau naudokite in_safe_mode. in /home/rasytoja/domains/internetstudio.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Paskolos ir kreditai namo statyboms - Internetstudio.lt
Deprecated: is_staging_site yra nebenaudojama nuo 3.3.0 versijos! Geriau naudokite in_safe_mode. in /home/rasytoja/domains/internetstudio.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

paskolaVykdote statybas, tačiau baigėsi Jūsų santaupos, nes išlaidos viršijo sąmatą? Jūs toks ne vienas, taip nutinka ne vienam nuosavą namą turėti užsimaniusiam žmogui. Išeičių yra įvairių, tačiau bene dažniausiai imamasi paskolos. Tai greitas būdas pabaigti namo statybas ir įsikelti gyventi į išsvajotą būstą tada, kai planavote, o ne po kurio laiko.

Paskolos statyboms suteikiamos dažniausiai palankiau tik tuomet, kai jau yra nemažas namo baigtumo procentas. Gauti paskolą dar prieš pradedant statybas gana sunku, reikalaujama didelio pradinio įnašo, siūlomos ne itin patrauklios palūkanos bei kitos paskolos sąlygos. Tuo tarpu įkeičiant beveik baigtą statyti namą galima tikėtis ir geresnių sąlygų iš banko.

Imti paskolos nerekomenduojama tuo atveju jei nesate garantuoti, kad turėsite iš ko ją grąžinti. Primename, kad reikia itin kritiškai įvertinti savo finansines galimybes. Kartais namų statybai naudojamos visos turimos santaupos, skiriama daug laiko, dėl ko gali kilti šiek tiek bėdų dėl pajamų – jos gali pradėti mažėti, ypač jei dirbate sau, esate įmonės vadovai ar tiesiog savo amato meistrai, kurių uždarbis priklauso nuo darbui skiriamo laiko.

Jei trūksta pinigų įrengimui ar statybų pabaigai – pasikonsultuokite su statybų vykdytojais. Galbūt sutarsite galimybę atsiskaityti dalimis per tam tikrą, nustatytą laiką. Taip pat, pasikonsultavę galbūt rasite vietų, kur galima būtų sutaupyti, pavyzdžiui, pradžioje atsisakysite apsauginių žaliuzių ant visų langų ir durų, palauksite geresnių laikų išorės laiptų turėklams ar neskubėsite įsirengti palėpės.

Kitas būdas, jei kreditui nenorite skirti lėšų ar negaunate paskolos, ar nenorite įsipareigoti bankui, yra laukti bei kaupti pinigus, kol jų užteks namui užbaigti. Tęsdami savo įprastus darbus ar apsiimdami papildoma veikla galėtumėte šiek tiek sutaupyti, kadangi nereikėtų mokėti palūkanų bankui. Toks variantas gali netikti jei neturite kur gyventi, esate priversti statybų laikotarpiu būstą nuomotis. Dažnai nuomos kaina viršija paskolos įmokas, ypač jei skolinatės tik namo statybų ar įrengimo baigimui, tad verčiau pasiskolinti nei mokėti nuomos mokestį.

Taupantys neretai stengiasi įsirengti svarbiausias patalpas ir tik palaipsniui tvarko miegamuosius, darbo ar pramogų kambarius. Jums taip pat tai galėtų būti puikia išeitimi, leisiančia neimti kredito ir neįsipareigoti bankams ar kitiems kreditoriams. Tačiau tai tiks tik pritrūkus nelabai didelės sumos (lyginant su visų statybų išlaidomis) namo vidaus įrengimui, pritrūkus pinigų pačios statyboms, pavyzdžiui stogo dengimui ar langams, tokia išeitis nebus tinkama. Tai ne tik sukeltų diskomfortą gyventi, bet ir gali pakenkti pačiam namui, viduje esančiai apdailai, jau atvežtiems baldams ir kitoms medžiagoms.

Rinkdamiesi sau tinkamą variantą pristigus lėšų namo statybų ir įrengimo užbaigimui turėtumėte įvertinti visus galimus ir siūlomus variantus. Kartais vertinga pasikonsultuoti su kitais asmenimis, kurie yra kada nors susidūrę su panašiomis problemomis ar turi patirties tokias sprendžiant. Pašalinių nuomonė ir pasiūlymai dažnai užveda ant kelio, leidžia pagerinti savo parinkimą, greičiau padeda apsispręsti.

Nesvarbu, rinksitės paskolos ėmimą banke, skolinsitės iš kitų kredito bendrovių, bandysite gyventi iki galo neįrengtame name ar atidėsite statybas – geriausią išeitį galėsite rasti tik skyrę laiko jų visų įvertinimui, savo galimybių bei poreikių analizei. Paskubėję galite labai stipriai nudegti ir vėliau teks tokio savo pasirinkimo gailėtis, galbūt net teks iš esmės pakeisti savo ateities planus bent jau artimiausiems keliems metams į priekį. Bet kuriuo atveju, namo statyba yra labai sudėtingas, brangus ir daugybę laiko atimantis procesas, todėl į viską reikia žiūrėti ypač atsakingai ir kruopščiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *